Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Bournemouth

publikované pred rokom ~ čítanie na 3 minúty

Polročné vysvedčenia klubov Premier League: Bournemouth

Sezóna Premier League má dlhú prestávku, pretože v Katare sa konajú vôbec prvé zimné majstrovstvá sveta vo futbale. Pre niektoré špičkové kluby je to nevítané prerušenie, ktoré môže zastaviť ich dynamiku, pre ostatných je to vítaná úľava od zlej formy a zatracujúcich titulkov. Bilancujeme prvú polovicu sezóny jednotlivých klubov najvyššej anglickej súťaže.

VPN365.EU

Celková známka: 3

Bola doterajšia sezóna nad alebo pod očakávaniami?

Bournemouth sa pohybuje na hranici očakávaní - niekedy aj po sebe idúcich zápasoch. Celkovo sú však čerešničky stále nad očakávaniami vzhľadom na to, že zostávajú mimo zóny zostupu. Štrnásta priečka je pre nováčika fajn, pričom pôsobivé víťazstvo proti Evertonu prišlo po dvoch zdrvujúcich prehrách s Tottenhamom a Leedsom.

Najvýraznejší okamih sezóny?

Bolo ich niekoľko. Víťazstvo 3:0 nad Evertonom bolo najkomplexnejším výkonom sezóny. Víťazstvo nad Nottinghamom Forest 3:2 znamenalo obrat po skľúčenosti spôsobenej prepustením Scotta Parkera a výhra 2:0 nad Aston Villou v úvodný deň bola tiež príjemným prekvapením vzhľadom na to, že Parker počas predsezónnej prípravy lamentoval nad nedostatočnou šírkou kádra.

Vyzdvihnúť ale musíme októbrové víťazstvo 2:1 nad Leicesterom. Áno, tím Brendana Rodgersa začal sezónu v mizernej forme, ale spôsob, akým Bournemouth dokázal tak rýchlo otočiť zápas a vybojovať si prevahu nad papierovo lepším tímom Premier League, ukázal, ako ďaleko sa tím dostal pod vedením dočasného šéfa Garyho O'Neila.

Najhorší okamih sezóny?

Horšie ako 9:0 to už byť nemôže, však? Od počiatočného taktického prístupu k zápasu, cez samotný výkon až po Parkerove komentáre po zápase. Zápas s Liverpoolom s najväčšou pravdepodobnosťou zostane najhoršou spomienkou v mysliach priaznivcov Bournemouthu minimálne na niekoľko nasledujúcich rokov.

Hráčom roka je zatiaľ...

Je tu niekoľko kandidátov. Dominic Solanke dodal svojej hre, ako ústredný bod tímu v útoku, nesebeckosť. Chris Mepham sa z pozície stredného obrancu tretej voľby v minulej sezóne Championship stal jedným z prvých mien áčka v tejto sezóne vďaka niekoľkým naozaj pôsobivým výkonom. Marcus Tavernier je živým spojivom Bournemouthu pri protiútokoch.

Hráčom sezóny sa však zatiaľ stal Philip Billing. So štyrmi gólmi je najlepším strelcom mužstva a všetky boli svojím spôsobom dôležité. Hlavne tri momenty boli veľmi dôležité. Ďalekonosná paráda pri výhre nad Nottinghamom. Zakončenie prstom na nohe v Newcastle takmer priviedlo Bournemouth k nepravdepodobnému víťazstvu, nebyť sporného rozhodnutia VAR, ktoré domácim prisúdilo penaltu. Ale ja jeho zásah proti Leicesteru, ktorý podnietil tím k obratu.

Kto musí po prestávke najviac zabrať?

Mark Travers. Tento 23-ročný brankár si v minulej sezóne udržal 20 čistých kont v druhej lige počas postupového ťaženia Bournemouthu, pričom predviedol niekoľko rozhodujúcich zákrokov a udržal tím v zápasoch, ktoré by bez neho za normálnych okolností prehral. V tejto sezóne však po tom, čo začal v bráne pred letným príchodom Neta, bol po prehre 0:9 preradený na lavičku. Potom Brazílčan utrpel zranenie stehenného svalu proti West Hamu a Travers sa vrátil do základnej jedenástky. Odvtedy sa mu nepodarilo dosiahnuť formu, ktorú vykazoval počas väčšiny minulej sezóny. Travers sa počas prestávky bude snažiť prepracovať späť do prvého tímu.

Hráči odchádzajúci na šampionát v Katare

Chris Mepham, Kieffer Moore (obaja Wales)

Čo sa bude v klube diať počas šampionátu

Hráči, ktorí sa nezúčastnia na šampionáte, dostanú dva týždne voľna na regeneráciu. Hráči sa potom vrátia na štadión Vitality 28. novembra na dvojdňový tréning pred odchodom do Dubaja.

Bournemouth odlieta 30. novembra do Jalalabadu v Dubaji, kde absolvuje týždňový tréningový kemp. Klub už dlhšie plánuje, že počas tohto obdobia bude vymenovaný nový manažér, ktorý by im vštepil svoj herný štýl. Hráči sú zvyknutí na intenzívne tréningy v teplom počasí, keďže počas predsezónnej prípravy pod vedením Scotta Parkera odišli do Algarve a Marbelly. Tento tréningový kemp však bude pravdepodobne fyzicky a psychicky náročnejší, keďže sa musia vyrovnať s novým manažérom a novým štýlom hry.

Budú sa hrať aj priateľské zápasy: Bournemouth sa 4. decembra stretne s Royal Antverpy a po návrate do Spojeného kráľovstva plánuje odohrať aj ďalšie dva priateľské zápasy, ale ich súperi ešte neboli potvrdení.

Prečítajte si tiež