Nová sezóna Premier League 2022/23 - Tottenham Hotspur

publikované pred rokom ~ čítanie na 3 minúty

Nová sezóna Premier League 2022/23 - Tottenham Hotspur

S množstvom nových kvalitných posíl vstúpi Spurs na čele s Antoniom Contem do novej sezóny s veľmi optimistickými vyhliadkami.

VPN365.EU

Perspektíva

Daniel Levy porušil svoje životné návyky a tentokrát nečakal na tú fázu prestupového obdobia, kedy by hráčov mohol získať za výhodné ceny. Spurs mali všetky obchody vybavené už v polovici júla.

Jedna osoba bola z toho obzvlášť nadšená a ak je šťastný Antonio Conte, tak sú šťastní aj všetci ostatní. Manažér chcel počas svojej prvej predsezónnej prípravy v klube stavať na pozitívnom impulze, ktorý začal v klube fungovať v posledných mesiacoch predchádzajúcej sezóny a napokon kohútom zabezpečil miestenku do Ligy majstrov.

Predchádzajúce leto sa teraz už zdá ako ďaleká minulosť. Po 72-dňovom hľadaní vtedy klub prevzal Nuno Espírito Santo a Harry Kane hľadal možnosti odchodu z klubu. Conte od prevzatia tímu od Nuna v novembri minulého roka zmenil prakticky všetko. Vnútil svoju vôľu a myšlienky dokonca aj často tvrdohlavému Levymu.

Ďalším prevratom bolo zvýšenie kapitálu o 150 miliónov libier, ktoré Spurs získali od väčšinového akcionára, spoločnosti Enic, na konci minulej sezóny.

Tím má kvalitu - na čele s Kaneom a Sonom - a tiež veľmi pôsobivú šírku kádra. Thomas Tuchel, manažér Chelsea, sa dokonca vyjadril, že Spurs majú "možno najsilnejší tím, aký kedy mali k dispozícii". 

Conte vylúčil boj o titul, ale útok na top štvorku je v silách kohútov. Pre Spurs by bolo ešte lepšie vyhrať nejakú trofej. Počas 21-ročného Levyho správcovstva totiž získali iba chudobnú jednu jedinú.

Manažér

Každý vie, čo Antonio Conte u hráčov v tíme oceňuje - mentalitu, fyzickú silu a kondíciu. Po dvoch prestupových obdobiach a 28 ligových zápasoch sa zdá, že k dispozícii má teraz materiál, ktorý potrebuje. Alebo sa k tomu aspoň približuje. Talian pôsobí dojmom, že nikdy nemôže byť skutočne spokojný.


V minulej sezóne bolo otázne, či to dotiahne tak ďaleko, keďže sa vyhrážal, že z klubu odíde. Napokon dostal klub do Ligy majstrov a na začiatku predsezónnej prípravy o sebe vyhlásil, že je "naplno zapojený do tohto projektu". Všetci za ním stoja, v neposlednom rade fanúšikovia, a každý jeho hráč presne vie, čo sa od neho vyžaduje. História ukazuje, že Conte má tendenciu z klubov odísť predčasne. Predtým, ako tak urobí, však zvyčajne vyhráva.

Príprava

Spurs odohrali v príprave iba štyri stretnutia s bilanciou dve výhry, jedna remíza a na záver tiež jedna prehra.

13. júla Team K-League 3-6 Spurs

16. júla Sevilla 1-1 Spurs

23. júla Rangers 1-2 Spurs

30. júla Tottenham Hotspur 0-1 Roma

Posily

Čistá strata alebo zisk z letného prestupového obdobia 2022 (k 2.8.2022): -53,5 milióna libier

Ivan Perisic - skúsený 33-ročný chorvátsky reprezentant, ktorý sa stal prvou letnou posilou Conteho, si zopakuje spoluprácu s Contem z milánskeho Interu. Bonusom je, že kohúti ho získali zadarmo ako voľného hráča.

Richarlison - najväčší úlovok Spurs počas leta. Brazílčan, ktorý už v kariére vsietil 48 gólov v Premier League, pridá veľa kreativity v strede poľa. Za tvorcu hry vyplatili kohúti 50 miliónov libier a ďalších 10 miliónov môže Everton získať na bonusoch.

Yves Bissouma - ďalšie nové zaujímavé meno v kádri talianskeho manažéra. 25-ročný reprezentant Mali bol už dlhší čas spájaný s viacerými top klubmi z Anglicka. Napokon ho z Brightonu získal práve Tottenham za 25 miliónov libier plus 10 miliónov na bonusoch.

Djed Spence - obranca Middlesbrough bol jedným z najlepších obrancov v Championship predchádzajúcej sezóny, kedy však hosťoval v Nottinghame. Jeho rýchlosť a dravosť by mali vylepšiť pravú stranu obranu. Na sever Londýna prišiel za 12,5 milióna libier.

Clement Lenglet - stredný obranca Barcelony prichádza do klubu na ročné hosťovanie. Za francúzsku reprezentáciu odohral 15 zápasov.

Fraser Forster - gólman zo Southamptonu bude robiť dvojku v bráne Hugovi Llorisovi.

Zaujímavé odchody

Steven Bergwijn - Ajax, 26,5 mil.libier

Cameron Carter-Vickers - Celtic, 6 mil.libier

Úvod sezóny

Spurs si zahrajú na pôde dvoch londýnskych klubov Chelsea a West Hamu, čo veľa napovie o ich ambíciách v tejto sezóne. Zápasy so Saints, Wolves a Forest by kohúti mohli zvládnuť a bodovať naplno.

06.08.2022 16:00 Tottenham Hotspur v Southampton

13.08.2022 16:00 Chelsea v Tottenham Hotspur

20.08.2022 16:00 Tottenham Hotspur v Wolverhampton

27.08.2022 16:00 Nottingham Forest v Tottenham Hotspur

30.08.2022 20:45 West Ham United v Tottenham Hotspur

Dopad svetového šampionátu

Kane bude chcieť naplniť anglický sen o titule, ale vo všeobecnosti turnaj káder Spurs príliš nezasiahne. Neočakáva sa, že Eric Dier bude cestovať s Anglickom a šancu zrejme nedostane ani Clément Lenglet v tíme Galského kohúta. Iba v televízii si turnaj pozrú aj Kolumbijčan Davinson Sánchez, Bissouma (Mali) či Švéd Dejan Kulusevski. Anglické trio Djed Spence, Ryan Sessegnon a Oliver Skipp sú tiež mimo plánov Garetha Southgatea. Lucas Moura si v brazílskej reprezentácii nezahral od roku 2018.

Kurzy na titul

Tipsport 15,00

Fortuna 17,00

Doxxbet 13,00

Náš tip na konečné umiestnenie: 5.