PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

CANAL+ Sport odhaľuje nové štúdiá a kompletný tím

publikované pred rokom ~ čítanie na 3 minúty

CANAL+ Sport odhaľuje nové štúdiá a kompletný tím

V predvečer prvého zápasu nadchádzajúceho ročníka Premier League začne vysielať nový program CANAL+ Sport, na ktorom bude exkluzívne vysielaná najvyššia anglická futbalová liga. Máme sa na čo tešiť.

O produkciu nového programu sa postará medzinárodná spoločnosť Canal+, ktorá má bohaté skúsenosti s vysielaním športových prenosov po celom svete.

Vysielanie začne 4. augusta o 18:00 futbalovým magazínom Najlepšie góly sezóny 2021/2022 a nasledovať bude program Fantasy Show z vlastnej produkcie, venovaný virtuálnej hre Fantasy Premier League.

V piatok 5. augusta o 21:00 začína Premier League prvým zápasom medzi Arsenalom a Crystal Palace. Pred ním sa môžu diváci CANAL+ Sport tešiť na premiéru zápasového štúdia MatchTime, ktorá sa začne o 20:20. Počas víkendu sa odohrá zvyšných 9 stretnutí prvého kola a diváci budú môcť ktorýkoľvek z nich sledovať v priamom prenose v jednotlivých zápasových streamoch.

Pri súbežne hraných zápasoch bude vysielaný aj konferenčný prenos, ktorý bude z jednotlivých štadiónov prinášať najzaujímavejšie situácie podľa aktuálneho diania a ponúkne tak to najlepšie zo všetkých súbežne hraných stretnutí. V pondelok od 21:00 na divákov čaká talkshow Premier Club, kde moderátori Jaromír Bosák a Matúš Lukáč spoločne so zaujímavými hosťami zhodnotia odohrané kolo.

Programy na programe CANAL+ Sport a nové vysielacie štúdiá

Štúdiá sa nachádzajú v priestoroch spoločnosti AV MEDIA v Prahe a budú sa v nich natáčať 3 programy - zápasové štúdio MatchTime, talkshow Premier Club a magazín Fantasy Show. Nebudú chýbať ani rozhovory s hráčmi či manažérmi. CANAL+ v tomto prípade využije služby svojho poľského kolegu v Anglicku, ktorý ovláda slovenčinu. Diváci CANAL+ Sport tak budú mať informácie priamo z prvej ruky.

Match time - moderátormi zápasových štúdií sú Jaromír Bosák, Marek Skáčik a Martin Minha. Divákom sa tiež predstaví množstvo hostí, napríklad do prvého piatkového štúdia príde exkluzívne tréner pražskej Slavie Jindřich Trpišovský.

Premier Club - pondelňajšiu talkshow uvedú Jaromír Bosák a Matúš Lukáč, ktorých doplnia zaujímaví hostia, ktorí sa nebudú báť tvrdého názorového stretu.


Fantasy Show - magazín o virtuálnej hre Fantasy Premier League budú uvádzať Sonia Krajčová a Karel Tvaroh. Už teraz sa môžu hráči zaregistrovať do hry a užiť si CANAL+ Sport ligu, v ktorej môžu vyhrať lístky na zápasy Premier League a ďalšie zaujímavé ceny.

Okrem lokálne produkovaných relácií bude vysielaný aj celý rad relácií z produkcie Premier League o jej tridsaťročnej histórii, osobnostiach, ale aj zaujímavostiach zo zákulisia.

Hudobné znelky k programom MatchTime a Premier Club vyrobilo štúdio Oficina, dekorácie pre Premier Club sú dielom spoločnosti Film Dekor a technické zázemie zaisťuje firma Smart Informatics.

Hviezdny tím programu CANAL+ Sport

O komentovanie prenosov sa postará silný tím futbalových komentátorov, opäť na čele s Jaromírom Bosákom. Ďalšími členmi sú Matúš Lukáč, Marek Skáčik, Jiří Vrba, Martin Minha, Ján Peruška, Ján Suchan, Štefan Hájek a Ondřej Lípa. Konferenčné prenosy budú moderovať Martin Minha a Jan Peruška.


Pozíciu futbalového experta zaujme slávny tréner a bývalý hráč Radoslav Kováč a ďalšie bývalé futbalové esá, ako napríklad Zdeněk Zlámal, Roman Bednár, stredopoliar Marek Matějovský, Jakub Podaný a priamo z Anglicka bude do Česka lietať Daniel Pudil.

Bohužiaľ, zakúpené vysielacie práva, hoci sú rozsiahle, neumožňujú divákom ponúkať pôvodnú anglickú zvukovú stopu. Je to z dôvodu ochrany pred pirátskym šírením programu a obmedzí sa nákup predplatného CANAL+ Sport zo zahraničia, kde sú balíčky s Premier League výrazne drahšie.

Moderné technológie pre zlepšenie diváckeho zážitku

Pre grafické analýzy bude využívaný systém Piero od kanadskej spoločnosti Ross Video, ktorý vlastní CANAL+ Sport ako jediný v Českej republike a na Slovensku. Vďaka nemu dokážu experti stanice vizuálne zanalyzovať situácie zo zápasov s doteraz nevidenými možnosťami. Tento systém umožňuje napríklad znázorniť rýchlosť strely a behu alebo vzdialenosť od brány či od iného hráča.

Vďaka spolupráci so spoločnosťou 11Hacks, ktorá pripravuje špičkové dátové analýzy, dostane rozbor zápasov nový rozmer. Okrem subjektívneho hodnotenia expertov budú k dispozícii aj objektívne dáta a matematické modely, ktoré využívajú tímy a skauti hráčov.

CANAL+ Sport na sociálnych sieťach

Všetko, čo sa nezmestí do vysielania programu CANAL+ Sport, ale aj zákulisné informácie, highlighty a ďalšie zaujímavosti môžu fanúšikovia nájsť na sociálnej sieti Facebook. Na Twitteri potom môžu s tímom diskutovať o situáciách počas zápasov a o futbale všeobecne. Bonbónikom na sociálnych sieťach budú tiež exkluzívne klipy z práve prebiehajúcich zápasov.

Kde objednať

V Českej republike aj na Slovensku bude CANAL+ Sport dostupný v ponuke Skylink a freeSAT. Predplatné cez Skylink Live TV začína od 7,49 € (189 Kč) a sledovať ho môžete na dvoch zariadeniach súčasne. Na Slovensku navyše aj pre zákazníkov Orange, ktorí využívajú službu Skylink TV pre Orange. Je možné, že zoznam možností nie je konečný, ďalšie rokovania s inými operátormi stále prebiehajú. Všetky informácie nájdete tu.