PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Liverpool chce získať Darwina Nuneza a odmietol "smiešnu" ponuku od Bayernu za Maneho

publikované pred 12 mesiacmi ~ čítanie na 1 minútu

Liverpool chce získať Darwina Nuneza a odmietol "smiešnu" ponuku od Bayernu za Maneho

Liverpool je podľa portálu Guardian pripravený prekonať svoj transferový rekord a vyplatiť portugalskej Benfice 100 miliónov eur (85,5 milióna libier) za 22-ročného útočníka Darwina Nuneza.

Červených neodradili finančné požiadavky portugalského klubu a za ich hviezdu sú pripravení vyplatiť 80 miliónov eur a ďalších 20 miliónov na bonusoch podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

Záujem má aj Manchester United, ale Nunez preferuje prestup do Liverpoolu, ktorý mu je pripravený ponúknuť päťročný kontrakt. Navyše United nebudú v budúcej sezóne pôsobiť v prestížnej Lige majstrov.

Klub z Anfieldu hľadá potenciálneho náhradníka za Maného a Uruguajčan sa zdá byť ideálnou voľbou. S 26 gólmi bol v minulej sezóne najlepším strelcom portugalskej najvyššej súťaže a celkovo v sezóne zaznamenal až 34 presných zásahov.

Dvadsať percent z celkovej prestupovej čiastky by získala španielska Almeria, z ktorej hráč v roku 2020 do Benficy prestúpil za čiastku 24 miliónov eur.

Medzitým Liverpool rokuje s mníchovským Bayernom ohľadom prestupu Sadia Maneho do bavorského klubu.

Predstavitelia Anfieldu v stredu zamietli druhú ponuku Bayernu za Maneho, ktorú označili ako "smiešnu". Bavori za útočníka ponúkli 23,5 milióna libier, ktoré sa potenciálne mohli zvýšiť na 30 miliónov libier na bonusoch. Tento bonus by sa však aktivoval iba vtedy, ak by Bayern vyhral Ligu majstrov a Mane by v každej z nasledujúcich troch sezón získal Zlatú loptu, čo Liverpool považuje za "sci-fi".

Liverpool za Maneho požaduje približne 50 miliónov eur (42 miliónov libier) a športový riaditeľ Bayernu Hasan Salihamidzic naznačil, že by rád odletel do Merseyside, aby sa osobne porozprával s riaditeľom Wardom, ktorý má na starosti prestupy. Liverpool však trvá na tom, že nebude strácať čas, pokiaľ nemecký klub nebude pripravený predložiť to, čo považujú za serióznu ponuku.

Majster Bundesligy poukazuje na skutočnosť, že Liverpool im v septembri 2020 zaplatil iba 25 miliónov libier za stredopoliara Thiaga.

Predstavitelia Anfieldu sa však domnievajú, že spravodlivejšie porovnanie je súčasné ocenenie Bayernu 50 miliónov eur (42 miliónov libier) za Roberta Lewandowskeho, ktorý chce toto leto opustiť Allianz Arenu a pripojiť sa k Barcelone. Obom hráčom vyprší zmluva v roku 2023, ale Mane je o tri roky mladší ako poľský útočník.