PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Vráti sa Romelu Lukaku do talianskeho Interu?

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Vráti sa Romelu Lukaku do talianskeho Interu?

Zástupcovia Interu Miláno sa stretnú s právnikom útočníka Chelsea, aby prebrali možnosti ohľadom jeho možného návratu do Serie A.

Lukaku sa presťahoval do Chelsea minulé leto za čiastku 97,5 milióna libier a svoju túžbu vrátiť sa do Interu priznal v kontroverznom rozhovore pre Sky v Taliansku vlani v decembri.

Generálny riaditeľ Interu Giuseppe Marotta povedal, že klub sa "neponáhľa" s potenciálnym návratom Lukakua, ale aj naďalej má záujem o jeho opätovné získanie počas tohto leta.

Taliansky klub však nemôže Chelsea ponúknuť podobnú čiastku, akú za belgického útočníka zinkasoval počas predchádzajúceho letného transferového okna.

Lukaku sa v tejto sezóne nedokázal v drese modrých výraznejšie presadiť a nepotvrdil tak svoju vysokú cenu. Pod vedením Thomasa Tuchela napokon nedostával veľa herného času a to aj napriek tomu, že sezónu ukončil s 15 gólmi ako najlepší strelec klubu.

Inter toto leto hľadá útočníka a Marotta sa vyjadril, že verí, že Paulo Dybala, ktorému končí platný kontrakt s Juventusom, podpíše s klubom zmluvu ako voľný hráč.

Chelsea už je oficiálne v rukách nového majiteľa a tak konečne môže vstúpiť na prestupový trh.

The Blues už uzavreli ústnu dohodu s obrancom Sevilly Julesom Koundem, pričom španielsky klub uprednostňuje rýchlu dohodu, keďže ich cieľom je vyrovnať svoje účtovníctvo do 30. júna.

Rozhovory o prestupe Koundeho minulý rok stroskotali, ale momentálne zo všetkých strán vládne optimizmus, že tentoraz sa to podarí.

26-ročný obranca Presnel Kimpembe z parížskeho Saint-Germain je preferovanou možnosťou manažéra Thomasa Tuchela. Medzi sledovanými hráčmi sú aj Jose Gimenez z Atlética Madrid a Josko Gvardiol z RB Lipsko.

Chelsea má tiež na svojom radare aj stredopoliara Monaka Aureliena Tchouameniho, ale očakáva sa, že ten napokon prestúpi do Realu Madrid. Medzi alternatívne možnosti do stredu poľa patrí aj Ibrahim Sangare z PSV Eindhoven.