Ivan Perisic je prvou letnou posilou Tottenhamu

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Ivan Perisic je prvou letnou posilou Tottenhamu

Chorvátsky reprezentant si opäť zahrá pod vedením Antonia Conteho, ktorý ho viedol aj v milánskom Interi.

VPN365.EU

Perisic, ktorý za svoju krajinu odohral 113 reprezentačných zápasov a skóroval vo finále svetového šampionátu 2018, hral za Inter od roku 2015 a jednu sezónu hosťoval v mníchovskom Bayerne, s ktorým triumfoval v Lige majstrov.

Chorvát, ktorý vie zahrať na kraji obrany i na pozícii útočníka, sa v Londýne podrobil lekárskej prehliadke a s kohútmi podpísal dvojročný kontrakt.

Skúsený 33-ročný hráč pod vedením talianskeho manažéra získal titul v talianskej Serie A.

Napriek viacerým špekuláciám sa Conte pripravuje na ďalšiu sezónu na lavičke Spurs. O budúcnosti v klube v piatok debatoval aj s výkonným riaditeľom klubu Fabiom Paraticim.

Contemu vedenie klubu prisľúbilo, že v lete podpíše šesť alebo sedem nových hráčov a výrazne tak podporia talianskeho manažéra a jeho tím na prestupovom trhu.

Spurs sa chcú posilniť na viacerých pozíciách - od brankára, cez stredného i krajného obrancu, stredného záložníka i útočníka. Conte Perisica v Interi používal na pozícii ľavého obrancu.

Chorvát príde na sever Londýna ako voľný hráč, keď mu na konci júna vyprší kontrakt v Taliansku.

„Keď som sa dostal do kontaktu s trénerom a športovým riaditeľom, povedal som im, že som naozaj chcel prísť do Premier League od roku 2009, keď som začal hrať profesionálny futbal v Belgicku,“ povedal Perisic pre oficiálny web Spurs.

„Je to privilégium pracovať s trénerom, akým je Antonio. Bol to perfektný rok v Interi a som veľmi rád, že ho opäť vidím. Žije futbalom každú minútu, každú hodinu a každý deň.“

„Pozeral som posledné dva alebo tri zápasy Spurs a po víťazstve nad Arsenalom bolo jasné, že Tottenham postúpi do Ligy majstrov. Bola to pre mňa dobrá správa, pretože chcem hrať v najväčších zápasoch.“