PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Liverpool prehral s Realom vo finále Ligy majstrov. Bola táto sezóna pre červených úspešná?

publikované pred 12 mesiacmi ~ čítanie na 2 minúty

Liverpool prehral s Realom vo finále Ligy majstrov. Bola táto sezóna pre červených úspešná?

„Nakoniec sa všetko meria podľa farby medaily, ktorú dostanete po zápase.“ To bol pohľad Jurgena Kloppa na sezónu Liverpoolu, keď sa ho na to v piatok novinári opýtali. Málokedy to môže byť také kruté, ako v Paríži hneď na druhý večer.

Toto bola sezóna, ktorá mohla Liverpoolu priniesť štyri trofeje - historické "quadruple", ktorým by sa hráči navždy zapísali do futbalovej histórie. Namiesto toho sa Liverpool musí uspokojiť so ziskom dvoch domácich pohárov.

Kým titul v Premier League by bol bonusom, vzhľadom na náskok, ktorý si Manchester City vybudoval počas sezóny, trofej v Lige majstrov sa mal stať korisťou klubu z Anfieldu. Medzi hráčmi i fanúšikmi panovalo presvedčenie, že Liverpool je aktuálne lepším tímom.

Klopp samozrejme uznal skúsenosti hráčov Madridu, ale určite si nemyslel, že do zápasu jeho zverenci vstupujú ako outsider. Chcel veriť, že ak bude jeho tím hrať vlastnú hru, dokáže poraziť kohokoľvek. Na bránu Thibauta Courtoisa napokon jeho zverenci vyslali až 23 striel. Žiadna ho však neprekonala.

Dve obrovské futbalové sily. Takto opísal toto stretnutie Trent Alexander-Arnold. Real Madrid však vedel lepšie, ako svoju silu využiť. Čakali v obrannej ulite a zdalo sa, že vôbec nepochybujú o tom, že ich šanca príde. Iné kluby by také pokojné nezostali.

Ich taktika sa nezmenila ani po tom, čo prvých deväť striel na bránu mal na konte Liverpool a prvý dotyk s loptou bieleho baletu v šestnástke súpera prišiel až po polhodine hry. Mohamed Salah mal trikrát toľko šancí ako celý tím Realu dohromady a Courtois musel predviesť viaceré spektakulárne zákroky.

Ako sa často hovorí - Futbal je krásna hra, v ktorej nakoniec vyhrá Real. Otázkou teda je, čo viac mohol Liverpool urobiť pre triumf v tomto zápase? Bolo to zlyhanie Kloppovho tímu?

„Keď prehráte, musíte si myslieť, že svoju prácu môžete urobiť lepšie. V poslednej tretine ihriska sme mohli byť lepší. Keď je ich brankár mužom zápasu, je to zriedkakedy dobrá správa,“ povedal Klopp.

Salah, ktorý pred zápasom hovoril o svojej túžbe po pomste, napokon belgického gólmana neprekonal. Trent Alexander-Arnold, ktorý vedel o rýchlosti Viniciusa Juniora, sa musí zamyslieť nad tým, prečo mu dal toľko priestoru na skórovanie.

A musí sa hovoriť aj o tom, ako tento ofenzívne hrajúci tím, ktorý dokáže preraziť obrany súpera za pár minút, bol v tejto sezóne otupený v troch po sebe idúcich finálových zápasoch - päť a pol hodiny bez vsieteného gólu z hry.

„Je to len normálny futbalový výsledok,“ povedal Klopp. „Oni dali gól, my nie. To je najjednoduchšie vysvetlenie vo svete futbalu.“ Možno je to také jednoduché, ale priaznivci i kritici musia uznať, že toto jednoducho nebola noc červených.

„Títo chlapci odohrali vynikajúcu sezónu,“ pokračoval nemecký manažér. „Dve súťaže, ktoré sme nedokázali vyhrať, sme nevyhrali s najmenším možným rozdielom. City boli o bod lepší, Madrid o jeden gól. Pôjdeme do toho naplno znova, to je isté.“

„Zajtra oslávime sezónu. Po nočnom spánku a možno po ďalšom mojom prejave si chlapci uvedomia, aké výnimočné je to, čo dokázali.“