PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Everton sa definitívne zachránil v Premier League

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Everton sa definitívne zachránil v Premier League

Karamelky prehrávali doma s Crystal Palace o dva góly, ale napokon v druhom polčase vybojovali dôležitú výhru presnými zásahmi Keanea, Richarlisona a Calvert-Lewina.

„Bolo to naozaj ťažké, práve som to povedal hráčom,“ povedal po zápase manažér modrých Frank Lampard. „To, čo sme práve videli, je boj o záchranu v Premier League, nie Liga majstrov. Pre tento klub a jeho fanúšikov to však znamená veľmi veľa.“

„Je tu veľa ľudí, ktorí na tom veľmi tvrdo pracovali. Cez hráčov, vedenie klubu, fanúšikov i môj realizačný tím. Pre Everton je to obrovská noc a teraz sa chceme posunúť vpred.“

„Každý jeden hráč ukázal svoje srdce. Je to duša tohto tímu, ktorá nás zachránila medzi elitou. Keď som prišiel do klubu, boli tam viaceré trhliny. Teraz je čas doplniť zásoby a poučiť sa z chýb. Existuje dôvod, prečo sme tu.“

Everton odštartuje v auguste svoju 69-tu sezónu za sebou v najvyššej anglickej súťaži. Dlhšie sa medzi elitou drží iba londýnsky Arsenal (od budúcej sezóne 97-krát v najvyššej súťaži).

Everton vyhral zápas Premier League, v ktorom prehrával v polčase o dva góly, vôbec prvýkrát v histórii. Podarilo sa mu to na 75-ty pokus (5 remíz, 69 prehier).

Karamelky získali v tejto sezóne až 15 bodov v zápasoch Premier League, v ktorých prehrávali. Iba Liverpool ich v takejto pozícii dokázal získať viac (17).

Záchranu v súťaži má po včerajšku vo vlastných rukách aj Burnley, ktoré na pôde Aston Villy vydolovalo jeden bod po remíze 1:1. The Clarets sa tak v tabuľke dotiahli na Leeds, v porovnaní s ktorým majú výrazne lepší gólový rozdiel.

V poslednom kole hrá Burnley s Newcastle a Leeds vycestuje na pôdu Brentfordu.