PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Arsenal zlyhal v zápase s Newcastlom, Spurs zostávajú na štvrtej priečke

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Arsenal zlyhal v zápase s Newcastlom, Spurs zostávajú na štvrtej priečke

Vlastný gól Bena Whitea a presný zásah Bruna Guimaraesa znamenajú, že Arsenal zostáva v tabuľke dva body za štvrtým Tottenhamom. Spurs stačí v poslednom zápase sezóny na pôde posledného Norwichu získať bod a zahrá si v budúcej sezóne Ligu majstrov.

Skončili sa nádeje kanonierov na postup do Ligy majstrov? „Áno. Spurs v takejto pozícii neprehrávajú. Arsenal to vie. Vo svetovom futbale nie je nikto, kto by si myslel, že Arsenal si ešte vybojuje miestenku do Ligy majstrov. Bez šance,“ uviedol Jamie Carragher po zápase.

Carragher bol veľmi kritický k výkonu Arsenalu v St James' Park, pretože Newcastle od začiatku zápasu dominoval v držaní lopty, pričom Arsenal ukázal minimum bojovnosti.

„Bol to od nich hrozný výkon. Som fanúšikom manažéra Mikela Artetu a tohto tímu Arsenalu, pretože odkedy som začal v Sky, už ma omrzelo hovoriť o Arsenale tie isté veci. Sám som z toho bol chorý. Naozaj som si užíval, keď som v akcii videl týchto mladých hráčov.“

„Dnes to však bolo naozaj zlé. Išlo o finále pohára. Dobre vieme, aká dôležitá je pre kluby účasť v Lige majstrov.“

Porážka posiela Arsenal do Európskej ligy a Carragher verí, že to bude mať pre Gunners ďalekosiahle dôsledky, vrátane ich trénera.

„Myslím si, že to nie je problém len tejto sezóny, ale je to obrovský problém aj pre Mikela Artetu a tento tím Arsenalu smerom do budúcnosti,“ dodal Carragher.

„Čaká ich iba Európska liga, pritom v tejto sezóne mali svoju veľkú príležitosť. Hrali iba ligu, bez európskeho futbalu a bola to pre nich veľká výhoda oproti ostatným top klubom.“

Gary Neville súhlasil s väčšinou toho, čo povedal Carragher.

„Je to mladý tím, ktorému chýbajú skúsenosti. Aby som bol úprimný, nikdy som im úplne neveril, že sa prebojujú do top štvorky. Napriek tomu som si myslel, že v druhom polčase zabojujú o lepší výsledok. To sa však nestalo. Aj to nám hovorí o tom, kde sa momentálne nachádzajú.“