Ornstein: Prestup Haalanda do Manchesteru City je hotová vec

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Ornstein: Prestup Haalanda do Manchesteru City je hotová vec

Manchester City by mal v nasledujúcich hodinách oznámiť príchod nórskeho ostrostrelca Dortmundu Erlinga Haalanda.

VPN365.EU

Športový žurnalista David Ornstein a viaceré zdroje v Nemecku potvrdili, že prestup Haalanda do City je na spadnutie.

Osobné podmienky medzi súčasným lídrom Premier League a Haalandom boli dohodnuté ešte počas minulého mesiaca po tom, čo 21-ročný hráč súhlasil s prestupom do anglického klubu.

Toto otvorilo cestu pre dialóg medzi klubmi a očakáva sa, že Bundesligista v najbližších dňoch obdrží informáciu od vedenia City, že uhradí prestupovú čiastku potrebnú na aktiváciu klauzuly o uvoľnení, ktorú má Haaland vo svojej zmluve s Dortmundom.

Hráč prestúpi na Etihad za čiastku 75 miliónov eur a podľa viacerých zdrojov by si v manchesterskom klube mal týždenne prilepšiť o čiastku 500 tisíc libier.

Ak sa situácia vyvinie podľa očakávaní, útočník narodený v Leedsi sa stane prvou letnou posilou City a začne so svojim novým zamestnávateľom prípravu na sezónu 2022/23.

Haaland, syn bývalého záložníka Nottinghamu Forest, Leedsu United a Manchesteru City Alf-Ingeho Haalanda, začal svoju kariéru v Bryne a v Molde v Nórsku, potom strávil rok v rakúskom Red Bull Salzburg a v januári 2020 sa pripojil k Dortmundu.

V nemeckom klube strelil v 88 zápasoch až 85 gólov a napriek záujmu Realu Madrid, Barcelony, Bayernu Mníchov či parížskeho Saint-Germain si zvolil cestu do kádra úradujúceho anglického šampióna.

Dortmund Nóra nahradí ďalším hráčom z rakúskeho klubu Red Bull Salzburg. 20-ročný nemecký útočník Karim Adeyemi strelil v tejto sezóne v drese rakúskeho celku 23 gólov v 42 zápasoch a k tomu pridal 8 asistencií.