PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Arteta predĺžil kontrakt s Arsenalom do leta 2025

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Arteta predĺžil kontrakt s Arsenalom do leta 2025

Arteta, ktorý do klubu prišiel v roku 2019, by túto sezónu mohol priviesť kanonierov k prvej účasti v Lige majstrov od roku 2017.

Aktuálne je Arsenal v tabuľke na štvrtej priečke s dvojbodovým náskokom pred Tottenhamom a získanie miestenky do prestížnej súťaže má vo vlastných rukách. Do konca súťaže ešte kanonieri musia odohrať štyri zápasy.

„Chceme posunúť klub na vyššiu úroveň a skutočne konkurovať najlepším tímom v súťaži,“ povedal Arteta pri podpise novej zmluvy.

„Aby sme to dosiahli, musíme hrať Ligu majstrov. Musíme byť schopní rozvíjať tím, zlepšovať našich hráčov, zlepšovať všetky súčasti nášho klubu, vytvárať ešte väčšie spojenie s našimi fanúšikmi a zlepšovať atmosféru na Emirates. Do klubu chceme priviesť špičkových talentovaných hráčov a odborníkov, aby posunuli tento projekt na najvyššiu úroveň.“

Arteta na manažérskej stoličke kanonierov získal svoju prvú trofej v roku 2020, kedy Arsenal porazil Chelsea vo finále FA Cup-u. Neskôr ešte kanonieri získali FA Community Shield po penaltovom rozstrele s Liverpoolom.

40-ročný manažér potvrdil, že jeho vízia je stále v súlade s majiteľmi klubu a dodal: „Dnes som nadšený, vďačný a naozaj, naozaj šťastný.“

V sezóne 2019/20 mali jeho zverenci víťaznú úspešnosť 45%, v sezóne 2020/21 to bolo 47,4% a v tejto sezóne až 58,8%.

Navyše španielsky manažér vie veľmi dobre pracovať s mladými hráčmi. Vekový priemer jeho základnej jedenástky v tejto sezóne je menej ako 25 rokov, čo je jednoznačne najnižšie číslo zo všetkých klubov.

Spoločne s Atretom predĺžil kontrakt na Emirates aj Jonas Eidevall, ktorý vedie ženský výber Arsenalu.


Priemerný vek základných jedenástok jednotlivých klubov Premier League v sezóne 2021/22, Zdroj: Sky Sports