Bournemouth sa po dvoch sezónach vracia do Premier League

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Bournemouth sa po dvoch sezónach vracia do Premier League

Čerešničky včera na domácom štadióne zdolali Nottingham Forest 1:0 gólom Moorea z 83. minúty a vracajú sa medzi anglickú klubovú futbalovú elitu.

VPN365.EU

Na Vitality Stadium to bol súboj o priamy postup do Premier League. Ak by totiž Nottingham nad Bournemouthom zvíťazil, mohol si práve on vytvoriť najlepšiu východiskovú pozíciu pre postup do najvyššej súťaže.

„V prvom rade som šťastný za fanúšikov i mojich hráčov. Zaslúžia si tento moment. Zaslúžili si postup do Premier League. Teším sa za každého, kto je spojený s týmto futbalovým klubom. Znamená to pre nás veľa. Prvý polčas ma sklamal - napriek všetkému, o čom sme cez týždeň hovorili, nikdy sme nechceli, aby sa zápas zmenil na basketbalový duel,“ povedal manažér čerešničiek Scott Parker.

„Hrali sme proti kvalitnému súperovi, ktorý dokáže skórovať z protiútokov. To Nottinghamu vyhovuje, ale nám nie. Počas polčasovej prestávky sme hovorili o väčšej kontrole lopty. Hovorili sme o tom, že musíme zostať pokojní. Potreboval som, aby hráči zo seba dostali maximum. To bolo kľúčové. V druhom polčase sme ukázali našu dominanciu. Fyzicky sme najlepším tímom v súťaži.“

Oporami tímu v tejto sezóne boli najmä útočník Dominic Solanke s 29 vsietenými gólmi a záložník Phil Billing, ktorý zaznamenal 10 gólov a 9 asistencií.

Výborné výkony medzi troma žrďami odviedol gólman Mark Travers, ktorý v celej sezóne inkasoval iba 39 gólov, čo je spoločne s Fulhamom a Nottinghamom najnižší počet.

Manažér Parker si do svojho životopisu zapísal už druhý postup do Premier League. Pred dvoma sezónami medzi elitu priviedol Fulham, z ktorého do južného Anglicka prišiel počas minulého leta.

41-ročnému manažérovi sa s Cottagers v Premier League v sezóne 2020/21 nedarilo, keď jeho zverenci dokázali v celej sezóne zvíťaziť iba v piatich dueloch.

V zápasoch play-off o tretiu postupovú miestenku do Premier League si zahrajú Nottingham Forest, Huddersfield Town a dva kluby zo štvorice Sheffield United, Luton Town, Middlesbrough a Millwall.