PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Chelsea FC: Sir Jim Ratcliffe spravil za klub ponuku vo výške 4,25 miliardy libier

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Chelsea FC: Sir Jim Ratcliffe spravil za klub ponuku vo výške 4,25 miliardy libier

69-ročný majiteľ skupiny INEOS a najbohatší muž Veľkej Británie obnovil svoj záujem o londýnsky klub. V hre o získanie západolondýnskeho klubu sú momentálne tri skupiny.

Ratcliffe chcel klub kúpiť už v roku 2019, ale napokon sa rozhodol získať francúzsky klub Nice.

Ratcliffov hovorca teraz potvrdil ponuku britského obchodného magnáta na kúpu Chelsea, pričom zároveň ide o najvyššiu ponuku za klub.

„Ponuku sme predložili dnes ráno [piatok],“ povedal Ratcliffe pre The Times.

„Sme jediná britská ponuka. Naším motívom je jednoducho pokúsiť sa vytvoriť veľmi dobrý klub v Londýne. Neočakávame z toho žiaden zisk, pretože peniaze zarábame inými spôsobmi.“

Chelsea oznámila konzorciu vedenému Stephenom Pagliucom, spoluvlastníkom Boston Celtics a talianskeho futbalového klubu Atalanta Bergamo, že nie je preferovaným uchádzačom a Ratcliffe tak bude bojovať s ďalšími dvoma zvyšnými ponukami:

Ponuka vedená Sirom Martinom Broughtonom, bývalým predsedom Liverpoolu a British Airways, do ktorej patria akcionári Crystal Palace Dave Blitzer a Josh Harris.

Konzorcium na čele s Toddom Boehlym, spoluvlastníkom Los Angeles Dodgers, ktoré zahŕňa podporu od Clearlake Capital, americkej investičnej firmy.

Chelsea verí, že bude mať nového majiteľa do konca mája. Keď skupina Raine vyberie preferovaného uchádzača, vláda musí udeliť novú licenciu, ktorá umožní dokončenie predaja klubu.

Aktuálny majiteľ klubu Roman Abramovič ponúkol Chelsea na predaj 2. marca počas pokračujúcej ruskej invázie na Ukrajinu.

Na 55-ročného Abramoviča potom vláda Spojeného kráľovstva 10. marca uvalila sankcie, vzhľadom na preukázané prepojenie medzi rusko-izraelským miliardárom a Vladimirom Putinom.

Abramovič bol majiteľom Chelsea 19 rokov, pričom doviedol klub k zisku 21 trofejí.