Newcastle by mohol uchmatnúť Coutinha Aston Ville

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Newcastle by mohol uchmatnúť Coutinha Aston Ville

Newcastle sa zaujíma o možnosti získania hviezdneho záložníka, ktorého by rád prilákal na severovýchod Anglicka.

VPN365.EU

Coutinho v januári vymenil dres Barcelony za dres Aston Villy a na hosťovaní do konca sezóny 2021/22 sa mu zatiaľ darí naozaj výborne. V doterajších 10 zápasoch strelil štyri góly a k tomu pridal ďalšie tri asistencie.

Trvalý prestup Coutinha do Villa Parku je údajne prioritou Barcelony, pričom dohoda by sa mohla pohybovať na úrovni ribližne 33,5 milióna libier. Záujem Newcastle by však mohol celú situáciu skomplikovať.

Barcelona so svojimi finančnými problémami pôjde určite po najlepšej ponuke a nebude akceptovať žiadne zľavy pre klub z Midlands.

Newcastle sa v januári ocitol v neľútostnom boji o zostup, no januárové posily Dan Burn, Kieran Trippier, Chris Wood, Matt Targett a Bruno Guimaraes posunuli tím Eddieho Howea na aktuálnu štrnástu priečku v tabuľke.

Problémom Villans by mohli byť aj platové požiadavky hráča. 29-ročný záložník poberá na Camp Nou obrovský týždenný plat vo výške 480 000 libier. Počas hosťovania v Aston Ville platí anglický klub iba 25 percent týchto týždenných nákladov, čo je približne 120 000 libier týždenne.

Šéf Villans Steven Gerrard sa netajil tým, že to bol práve on, kto chcel, aby klub podpísal jeho bývalého spoluhráča z Liverpoolu do konca sezóny.

Ale Gerrard tiež privítal záujem o Coutinha zo strany konkurenčných klubov, pretože to dokazuje, že Villans si v januári zabezpečili služby naozaj kvalitného hráča.

„Pre mňa teraz nemá zmysel robiť žiadne rozhodnutia,“ povedal Gerrard minulý mesiac, keď sa ho pýtali, či sa snažia získať Coutinha natrvalo.

„Je na tom fyzicky dobre, cíti sa pohodlne, je šťastný a užíva si futbal. Všetci vieme, že máme dočinenia s hráčom svetovej triedy.“

„Musíme si užiť jeho prítomnosť a verím, že bude do konca sezóny zdravý a pomôže nám v ďalších zápasoch. Sledovať ho, pracovať s ním a vidieť, ako sa vracia do svojej najlepšej formy a opäť si užíva futbal, je veľkým potešením pre každého.“

Na otázku, či je Villa miestom, kde sa Coutinho opäť zamiloval do futbalu, Gerrard dodal: „Phil bol úspešný aj v Barcelone, ale mal aj ťažké obdobia. Dostal sa do štádia, kedy potreboval zmenu prostredia.“

„Ak sa chceme dostať čo najvyššie a napĺňať naše ambície, musíme to postaviť na talentoch, ako je Phil.“

„Všetky dobré tímy majú svojich veľkých hráčov, ktorí dokážu zmeniť priebeh zápasov. Súper sa o nich zaujíma skôr, ako sa vôbec kopne do lopty. Phil má tento status a dodáva sebadôveru svojim spoluhráčom.“

„Naši útočníci Ollie Watkins a Danny Ings ho chcú mať vedľa seba, pretože hrá na veľkom pódiu.“

„Nie je v mojej kompetencii starať sa o prestupové poplatky alebo mzdy. Jediné, čo môžem urobiť, je povedať svoj názor (športovému riaditeľovi) Johanovi Langemu, (výkonnému riaditeľovi) Christianovi Purslowovi a majiteľom. Sledujú zápasy a oni urobia konečné rozhodnutie. Phil zatiaľ ukázal, čoho je schopný.“