PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Conte: Možno nie som taký dobrý, aby som situáciu v Tottenhame zlepšil

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Conte: Možno nie som taký dobrý, aby som situáciu v Tottenhame zlepšil

Tottenham očakáva, že Antonio Conte zostane manažérom aj napriek jeho tvrdeniam, že by mohol skončiť na lavičke Spurs už po necelých štyroch mesiacoch.

Od Antonia Conteho sa očakáva, že bude naďalej pokračovať v kariére ako manažér Tottenhamu a pokúsi sa zachrániť snahu klubu o umiestnenie v prvej štvorke.

Po tom, čo jeho tím v stredu večer prehral na Turf Moor 0:1, taliansky manažér spochybnil, či je tým správnym mužom na túto prácu.

Je pochopiteľné, že jeho vyjadrenia prichádzajú uprostred rastúcej frustrácie po januárovom prestupovom okne. Kohútom počas prestupového obdobia unikli ich hlavné ciele - Luis Diaz odišiel do Liverpoolu a Adama Traore do Barcelony.

„Musím sa porozprávať s vedením klubu,“ povedal Conte po prehre s klubom bojujúcim o udržanie v Premier League. „Som príliš úprimný na to, aby som nad tým zavrel oči, pokračoval týmto spôsobom a ďalej poberal svoj plat.“

„Chcem prevziať zodpovednosť a som otvorený každému rozhodnutiu, pretože chcem Tottenhamu pomôcť.“

„Štyri prehry z posledných piatich zápasov, to sa mi stalo prvýkrát v mojom živote. Je to neprijateľné.“

„Prišiel som, aby som sa pokúsil zlepšiť situáciu v Tottenhame, ale možno v tejto chvíli nie som taký dobrý, aby som to dokázal.“

„Snažím sa urobiť všetko pre to, aby sme to celé otočili, ale situácia sa nemení.“

„Niekto hovorí o bojoch o top štvorku, ale realita posledných zápasov je taká, že si musíme dať pozor, aby sme napokon nebojovali o záchranu.“

„Toto je pravda, toto je realita. A keď vznikne takáto situácia, možno je niečo zle.“

Conte prišiel do Spurs v novembri, aby na lavičke vystriedal prepusteného Nuna Espirita Santa. Do klubu prišiel iba niekoľko mesiacov po tom, čo s Interom Miláno získal titul v Serie A po dlhých 11 rokoch.

Jeho emotívna tlačová konferencia po prehre v Burnley prichádza len týždeň po tom, čo sa v rozhovore pre Sky Italia posťažoval, že v januárovom prestupovom období sa Spurs oslabili.

Kohúti stratili hráčov ako Dele Alli či Tanguy Ndombele a nakúpili neskúsených hráčov Dejana Kulusevskeho a Rodriga Bentancura.