Newcastle s ďalším problémom: Kieran Trippier má zlomenú kostičku v chodidle

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Newcastle s ďalším problémom: Kieran Trippier má zlomenú kostičku v chodidle

Nová posila Newcastle, ktorá sa ukazovala vo veľmi dobrom svetle, si zranenie privodila pri nedeľňajšej tesnej výhre nad Aston Villou.

VPN365.EU

Anglický reprezentačný krajný obranca, ktorý do Newcastle prišiel v januári zo španielskeho Atletica Madrid, strelil v 35. minúte víťazný gól strák z priameho kopu. Bol to Trippierov druhý presný zásah za šesť dní.

Trippier napokon ihrisko opustil hneď na začiatku druhého polčasu a po konečnom hvizde manažér Newcastle Eddie Howe potvrdil, že odišiel do nemocnice na röntgenové vyšetrenie.

„31-ročný hráč strelil na St James' Park jediný gól zápasu a pomohol Magpies k tretej výhre v Premier League za sebou. V druhom polčase však musel striedať pre zranenie chodidla,“ uviedlo vyhlásenie na oficiálnej klubovej stránke.

„Trippier odišiel okamžite do nemocnice a röntgen povtrdil, že ide o zlomeninu kostičky v ľavom chodidle.“

„Všetci v klube želáme Kieranovi rýchle uzdravenie.“

Dan Burn, ktorý v drese Newcastle debutoval práve v zápase proti Villans, potvrdil, že Trippier bol lídrom hráčskej kabíny.

„Tripps má veľkú kvalitu. Je víťaz La Ligy, reprezentant Anglicka a na ihrisku dokáže odovzdať všetky svoje skúsenosti.“

Ihneď po výhre Newcastle manažér Eddie Howe naznačoval, že zranenie Trippiera môže byť vážnejšieho charakteru.

Pre Newcastle bolo posilnenie obrannej formácie počas januára prioritou. Práve Trippier bol najväčším úlovkom strák. Do tímu priniesol vodcovstvo a skúsenosti, ktoré teraz budú strakám v bojoch o záchranu výrazne chýbať.