PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Zimné prestupové okno: Eriksenov veľký návrat do Premier League

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Zimné prestupové okno: Eriksenov veľký návrat do Premier League

Januárové transferové okno nebolo u nováčika nijako hektické. Napriek tomu si včely získali pozornosť médií podpisom kontraktu s Christianom Eriksenom.

VPN365.EU

Bol to jeden z najväčších príbehov tohto prestupového okna. Jeden z tých, ktoré vás rozhodne chytia za srdce. Christian Eriksen sa vracia do anglickej Premier League iba sedem mesiacov po tom, čo mal na európskom šampionáte srdcovú zástavu.

V zápase s Fínskom musel niekoľko minút bojovať o svoj život, ale teraz sa vracia na futbalové trávniky.

Bývalý záložník Tottenhamu podpísal s Brentfordom šesťmesačný kontrakt a chce zabojovať o miestenku v dánskej reprezentácii na svetovom šampionáte v Katare.

Manažér Thomas Frank opísal príchod Eriksena ako "neskutočnú príležitosť získať hráča svetovej triedy" do malého klubu v Anglicku.

A hoci pôsobenie 29-ročného záložníka v talianskom Interi Miláno rozhodne za úspech považovať nemôžeme, o jeho veľkej futbalovej kvalite nie sú žiadne pochybnosti.

Od jeho príchodu do Tottenhamu v roku 2013 a jeho odchodom zo severolondýnskeho klubu o sedem rokov neskôr, sa nenašiel v celej Premier League lepší hráč, ktorý by svojim spoluhráčom vytvoril viac gólových príležitostí (571) a zaregistroval viac gólových asistencií (62).

V 226 odohraných zápasoch si tiež pripísal 51 presných zásahov, čo bol v uvedenom období najvyšší počet gólov z kopačky záložníka.

Jeho štatistiky boli mimoriadne a také sú aj okolnosti jeho návratu. Eriksen má implantovaný kardiostimulátor a preto už nemôže pokračovať v kariére v talianskej Serie A.

Zároveň sa stane prvým hráčom v celej histórii Premier League, ktorý bude hrať s týmto prístrojom.

Kardiostimulátor je pripomienkou traumy, ktorú prežil. Eriksen sa nedávno vyjadril, že predtým, ako ho zdravotníci na štadióne Parken oživili, tak "na päť minút zomrel".

Jeho návrat je dôkazom jeho statočnosti a odhodlania. Rozhodne si zaslúži pochvalu a to bez ohľadu na to, ako bude jeho kariéra ďalej pokračovať.