Dele Alli prestúpil z Tottenhamu do Evertonu

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Dele Alli prestúpil z Tottenhamu do Evertonu

Anglický reprezentant sa stal novou posilou Evertonu. Do Goodison Parku prichádza zadarmo, ale na bonusoch môže Tottenham získať až 40 miliónov libier.

VPN365.EU

Prvých 10 miliónov libier musí Everton uhradiť, keď Alli odohrá v drese karameliek minimálne 20 zápasov.

Hráč podpísal v modrom klube z Liverpoolu kontrakt na dva a pol roka a pokúsi sa reštartovať svoju kariéru.

Nový manažér Evertonu Frank Lampard tak získal ďalšieho skúseného hráča do svojej záložnej formácie, keď Everton tiež dnes oficiálne potvrdil, že do klubu na hosťovanie do konca sezóny prichádza Donny van de Beek z Manchesteru United. Everton nezískal opciu na trvalý prestup hráča na konci sezóny.

„Bolo mi povedané, že Frank Lampard bol kľúčom k uzavretiu tejto dohody. Hovoril s hráčom a Alli má pocit, že z neho nový manažér karameliek môže dostať to najlepšie,“ napísal reportér Sky Sports Kaveh Solhekol.

„Po odchode Mauricia Pochettina zo Spurs nemal najlepšie vzťahy s manažérmi Mourinhom a Contem a potrebuje nový začiatok.“

„V Spurs je už dlho a ľudia si myslia, že jeho kariéra upadla, ale stále je to niekto, kto sa dvakrát stal najlepším mladým hráčom roka podľa PFA. Ak z neho niekto dokáže dostať maximum, tak je to práve Frank Lampard.“

Alli do Tottenhamu prišiel v máji 2015 z MK Dons a celkovo si dres Spurs obliekol v 269 zápasoch vo všetkých súťažiach s bilanciou 67 gólov a 61 asistencií.

V reprezentačnom drese Anglicka debutoval v októbri 2015 a doteraz má na konte 37 zápasov s bilanciou troch vsietených gólov.

Alli by v drese Evertonu mohol debutovať 8. februára v zápase Premier League proti Newcastle.