PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Aubameyang je blízko hosťovania v Barcelone

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Aubameyang je blízko hosťovania v Barcelone

Útočník Pierre-Emerick Aubameyang zrejme bude do konca sezóny hosťovať v španielskom veľkoklube.

Aktualizácia 31.1.2022 21:30 - Aubameyang napokon definitívne opúšťa Arsenal a Barcelona ho získa ako voľného hráča. Gabončan súhlasil s dramatickým znížením mzdy v Barcelone na 2 milióny eur. V Arsenale by si prišiel za rovnaké obdobie na 9 miliónov eur a samozrejme ďalšie milióny počas celej platnosti jeho kontraktu, ktorý mu mal na Emirates vypršať až v júni 2023.

Aktualizácia 31.1.2022 17:00 - Portál The Athletic uviedol, že rokovania medzi Arsenalom a Barcelonou o hosťovaní Pierra-Emericka Aubameyanga v katalánskom klube boli neúspešné. Kluby sa údajne nezhodli na tom, koľko percent zo mzdy hráča by mal španielsky veľkoklub pokrývať počas nasledujúcich šiestich mesiacov.

32-ročný gabonský reprezentant nehral v drese kanonierov od disciplinárneho prestupku v decembri, kedy mu manažér Arteta zároveň odobral kapitánsku pásku.

Útočník bol spájaný s prestupom do saudskoarabského klubu Al-Nassr, ale hráč chcel pokračovať v kariére v Európe.

Aubameyang odletel do Španielska, aby sa podrobil lekárskej prehliadke. Potom by už nič nemalo brániť hosťovaniu v katalánskom klube do konca aktuálnej sezóny.

Ak Aubameyang zo severu Londýna odíde, manažér Mikel Arteta bude musieť dohrať aktuálnu sezónu iba s dvojicou útočníkov Alexandre Lacazette a Eddie Nketiah.

Arsenal sa zaujímal o srbského útočníka Fiorentiny Dusana Vlahovica, ktorý napokon prestúpil do Juventusu.

Gabončan nehral na Africkom pohári národov pre zdravotné problémy po prekonaní Covidu, ale v Londýne vyšetrenia neobjavili žiadne vážnejšie následky.

Nepredpokladá sa, že Barcelona by chcela do kontraktu zahrnúť možnosť trvalého prestupu hráča do španielskeho klubu na konci sezóny.

O hráča sa zaujímal aj Juventus, ktorý však jeho príchod podmienil odchodom Alvara Moratu z klubu. Ten však napokon v kádri starej dámy zostáva.