PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Everton bude viesť Frank Lampard

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Everton bude viesť Frank Lampard

Novým manažérom karameliek sa stal Frank Lampard, ktorý s klubom podpísal dva a pol ročný kontrakt.

43-ročný Lampard je bez práce od minulého januára, kedy ho z pozície manažéra uvoľnila londýnska Chelsea. Predtým pôsobil v Derby County.

Lampard povedal: „Je pre mňa obrovskou cťou viesť klub s obrovskou tradíciou, akým je Everton. Nemôžem sa dočkať, kedy začneme. Po rozhovore s majiteľom a predsedom klubu som cítil ich vášeň i veľké ambície,“ povedal Lampard po podpise kontraktu.

„Cítim veľkú vášeň aj zo strany fanúšikov Evertonu a to bude nesmierne dôležité. Vzhľadom na aktuálnu pozíciu v Premier League, podporu určite potrebujeme. Je to obojstranná záležitosť. Naši fanúšikovia chcú vidieť ako hráči bojujú za svoj klub a to im aj chcem priniesť.“

K Lampardovmu realizačnému tímu sa pridali Paul Clement, Joe Edwards a Chris Jones. V trénerských úlohách budú pokračovať Duncan Ferguson a Alan Kelly.

Jody Morris, Lampardov asistent v Chelsea FC a Derby County, už s Lampardom v Goodison Parku spolupracovať nebude.

Bývalý anglický stredopoliar za posledných 12 mesiacov rokoval ohľadom práce s Crystal Palace, Aston Villou a Norwichom, ale ani v jednom z týchto klubov napokon nezakotvil.

Po zložitom hľadaní náhrady za prepusteného Rafu Beniteza sa väčšinový vlastník Evertonu Farhad Moshiri rozhodol práve pre Lamparda a dal mu prednosť pred bývalým trénerom Porta Vitorom Pereirom.

Bývalý útočník Wayne Rooney, ktorý aktuálne vedie Derby County, sa v piatok vyjadril, že odmietol príležitosť zúčastniť sa záverečného pohovoru na túto pozíciu.

Everton dočasne viedol Duncan Ferguson, ktorý bol asistentom Beniteza a minulý víkend Villans pod jeho vedením prehrali 0:1 s Aston Villou.