PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Nové posily pre Newcastle: Burn, Ekitike, Targett a Guimaraes

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Nové posily pre Newcastle: Burn, Ekitike, Targett a Guimaraes

Newcastle by mal dnes skompletizovať príchod troch nových posíl. Ku strakám smerujú stredný obranca Burn z Brightonu, útočník Ekitike z francúzskeho Stade Reims a ľavý obranca Targett z Aston Villy. Už včera klub sfinalizoval príchod Guimaraesa z Lyonu.

Aktualizácia 31.1.2022 22:00 - Útočník Reims Ekitike sa rozhodol, že zostane v Ligue 1 a o svojej budúcnosti sa rozhodne až počas leta.

29-ročný stredný obranca Dan Burn, ktorému končí kontrakt v Brightone o 18 mesiacov, prichádza na St James' Park za čiastku 13 miliónov libier. Obranca prichádza po tom, čo klub nedokázal v zimnom transferovom okne získať ani jednoho hráča z trojice Sven Botman, Diego Carlos a Benoit Badiashile.

Newcastle chce získať ľavonohého stredného obrancu, ktorý bude partnerom Jamaala Lascellesa.

Burn prišiel do Brightonu z Wiganu v roku 2018 a vie zahrať aj na ľavej strane defenzívnej formácie. Je nepravdepodobné, že čajky za neho v tomto transferovom okne získajú náhradu.

Za francúzskeho reprezentačného útočníka do 20 rokov Huga Ekitikeho ponúkli straky čiastku 25 miliónov libier, ktorá sa spolu s bonusmi môže vyšphať až na 33 miliónov. Mladík vsietil v tejto sezóne osem gólov v 18 odohraných dueloch Ligue 1, pričom v prvom tíme debutoval iba počas minulého leta.

Newcastle je tiež blízko získania 26-ročného ľavého obrancu Matta Targetta z Aston Villy. Eddie Howe chce výraznejšie posilniť ľavú stranu obrany a Targett stratil svoje miesto v zostave pod Stevenom Gerrardom.

Targett je naklonený odchodu a Newcastle by mal posilniť formou hosťovania do konca sezóny s opciou na trvalý prestup.

Už včera klub oficiálne potvrdil príchod 24-ročného brazílskeho reprezentačného záložníka Lyonu Bruna Guimaraesa za čiastku 40 miliónov libier.

Newcastle zaplatí za hráča 33,3 milióna libier v splátkach počas nasledujúcich štyroch rokov a 6,5 milióna môže francúzsky klub získať na bonusoch. Na severe Anglicka bude Guimaraes nosiť dres s číslom 39.

O záložníka sa zaujímal aj Arsenal, Manchester United či parížsky Saint-Germain.