PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Tottenham Hotspur je blízko získania Adamu Traoreho

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Tottenham Hotspur je blízko získania Adamu Traoreho

Tottenham Hotspur by už čoskoro mohol posilniť krídelník vlkov Adama Traore za čiastku 20 miliónov libier.

Spurs pôvodne za španielskeho reprezentanta ponúkli 15 miliónov libier, ktorú Wolves odmietli a žiadali za hráča čiastku 25 miliónov libier.

Napokon však zrejme príde ku kompromisu a 25-ročný krídelník, ktorý je u vlkov od roku 2018, by mal čoskoro posilniť výber Antonia Conteho.

Traore bol iba na lavičke náhradníkov pri sobotňajšej výhre 2:1 nad Brentfordom, ale napokon nastúpil na posledných 15 minút a strelil gól, ktorý mu napokon VAR zrušil pre ofsajd.

Spurs sa o hráča zaujímajú dlhodobo a prvé rozhovory medzi klubmi sa viedli už počas letného transferového okna. Záujem o hráča pretrváva aj po odchode manažéra Nuna Espirita Santa.

Traoremu končí kontrakt s vlkmi v júni 2023 a Wolves si ho chceli v kádri udržať. Ponuka na nový kontrakt je však na stole už pätnásť mesiacov, ale Traore ju doteraz nepodpísal.

Ak sa Wolves a Spurs definitívne dohodnú na prestupovej čiastke, tak samotná dohoda s hráčom by už pre Tottenham nemala byť problematická.

Traore si dres vlkov obliekol v 154 zápasoch vo všetkých súťažiach s bilanciou 11 gólov a 18 asistencií. Španielsko doteraz reprezentoval osemkrát.

Okrem Traoreho by Antonio Conte v januári rád v tíme privítal aj ďalšieho záložníka a útočníka.

V hre je príchod tínedžera z francúzskeho Angers Mohameda Ali-Choa. 18-ročný hráč, ktorý pred osemnástimi mesiacmi pred odchodom do Angers pôsobil v Evertone, má transferovú hodnotu 17 miliónov libier.

Ali-Cho hral päťkrát za francúzsky reprezentačný výber do 21 rokov a zaujíma sa o neho aj Borussia Dortmund.

Reportér Dharmesh Sheth tiež uviedol, že manažér Antonio Conte si vie predstaviť, že z klubu odíde trojica hráčov Tanguy Ndombele, Dele Alli a Giovani Lo Celso.