PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Newcastle je blízko získania obrancu Diega Carlosa za čiastku 30 miliónov libier

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Newcastle je blízko získania obrancu Diega Carlosa za čiastku 30 miliónov libier

O 28-ročného stredného obrancu španielskej Sevilly sa zaujímajú až dva kluby z Premier League a jeden zástupca zo Serie A.

Diego Carlos v utorok podal žiadosť o prestup do iného klubu, o deň neskôr však hral v drese Sevilly pri remíze 1:1 s Valenciou.

Newcastle ponúkol za brazílskeho obrancu čiastku 30 miliónov libier, ale túto sumu dorovnal aj jeden ďalší nemenovaný klub z Premier League.

Taliansky zástupca, ktorého meno tiež nie je známe, ponúkol za hráča nižšiu čiastku ako dvaja anglickí zástupcovia.

Sevilla je ochotná predať Carlosa - ktorý bol súčasťou brazílskeho zlatého tímu na minuloročných olympijských hrách v Tokiu - ak príde ponuka s jej požadovanou cenou.

Newcastle však už nie je ochotný zaplatiť za Brazílčana vyššiu sumu. Transferová hodnota hráča podľa portálu transfermarkt je 45 miliónov eur.

Magpies sa zaujímali aj o 20-ročného Benoita Badiashileho, ale obranca AS Monaco je aktuálne zranený a klub za jeho služby žiada 60 miliónov eur, čo je pochopiteľne pre straky neakceptovateľná čiastka.

Newcastle tiež monitoruje situáciu okolo Attilu Szalaia, o ktorého má záujem aj AC Miláno. 24-ročný maďarský reprezentačný obranca obliekajúci dres tureckého Fenerbahce by klub vyšiel na čiastku okolo 20 miliónov eur.

Straky sa tento mesiac pokúšali získať aj 22-ročného Holanďana Svena Botmana, za ktorého francúzsky Lille žiada sumu 36 miliónov libier.

Túžba manažéra Eddieho Howea výrazne vylepšiť obrannú formáciu je pochopiteľná. Newcastle v tejto sezóne inkasoval až 43 gólov v 20 zápasoch Premier League. Horšiu defenzívnu bilanciu má už iba Norwich.