PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Mikel Arteta: Najlepší hráči sveta chcú hrať za Arsenal

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Mikel Arteta: Najlepší hráči sveta chcú hrať za Arsenal

Kanonieri majú eminentný záujem o útočníka Dusana Vlahovica z Fiorentiny, ten však preferuje klub, ktorý pôsobí v prestížnej Lige majstrov.

Manažér Mikel Arteta napriek tomu verí, že Arsenal dokáže do svojho kádra prilákať hráčov svetového kalibru. A to bez ohľadu na to, či klub hrá v pohárovej Európe.

Arsenal, ktorý si nezahral v Lige majstrov od roku 2016, tento mesiac ešte nezískal žiadnu posilu, ale ich cieľom je aktuálne príchod Dusana Vlahovica.

21-ročný útočník, ktorý v kalendárnom roku 2021 vyrovnal v Serie A gólový rekord Cristiana Ronalda, zaznamenal v tejto sezóne 18 gólov a 4 asistencie v 22 odohraných dueloch vo všetkých súťažiach.

„Historicky sa tento klub zameriaval na najlepších hráčov na svete a najlepší hráči na svete mali vždy záujem sem prísť,“ povedal Arteta pred štvrtkovým prvým zápasom semifinále Carabao Cup-u na pôde Liverpoolu.

„Myslím si, že situácia sa nezmenila. A v tom je sila tohto futbalového klubu.“

„Vždy, keď som hovoril s ktorýmkoľvek hráčom, potvrdil mi, že má záujem hrať v našom drese. S inou situáciou som sa nestretol.“

„Dokážeme upútať pozornosť hráčov z iných klubov a to je pre nás veľká výhoda.“

O Dusana Vlahovica sa zaujíma viacero klubov. Hráč, ktorý aktuálne žiari v drese Fiorentiny, nemal ani 16 rokov, keď dostal šancu v seniorskom kádri Partizanu Belehrad.

A z prvého tímu už neodišiel. Stal sa historicky najmladším hráčom Partizanu, keď svoj prvý zápas odohral vo veku 16 rokov a 24 dní. V apríli 2016 sa stal aj najmladším strelcom prvého tímu.

V roku 2018 po útočníkovi siahla Fiorentina na odporúčanie ich bývalého útočníka Valerija Bojinova.

V roku 2021 Vlahovic strelil 33 ligových gólov v 43 zápasoch. V uvedenom roku mal viac na konte iba Robert Lewandowski z mníchovského Bayernu.

Nie je preto prekvapením, že taliansky klub za svojho hviezdneho mladíka žiada čiastku okolo 75 miliónov libier.