Utočník Chris Wood prestupuje z Burnley do Newcastle

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Utočník Chris Wood prestupuje z Burnley do Newcastle

Chris Wood sa dnes podrobí lekárskej prehliadke v Newcastle, aby sfinalizoval svoj prestup ku strakám za čiastku 25 miliónov libier.

VPN365.EU

Newcastle zúfalo potrebuje náhradu za zraneného Calluma Wilsona, ktorý bude mimo hry minimálne dva mesiace pre zranenie lýtka.

Chris Wood bol kľúčovým útočníkom Burnley, ktorý je veľkým rivalom Newcastle v boji o záchranu v Premier League.

30-ročný hráč však má vo svojom kontrakt s Clarets uvoľňovaciu klauzulu, ktorá mu umožňuje opustiť Turf Moor za čiastku 25 miliónov libier.

Novozélandský reprezentant, ktorý v tejto sezóne strelil za Burnley iba tri góly v v 21 odohraných dueloch vo všetkých súťažiach, má bohaté skúsenosti z anglickej Premier League a mohol by sa zaradiť do základnej zostavy strák už v dôležitom sobotňajšom domácom zápase s Watfordom.

Wood celkovo za Burnley odohral 165 zápasov s bilanciou 53 gólov a 9 asistencií. V minulosti tiež obliekal dresy Leedsu, Leicesteru, Brightonu, Birminghamu, West Bromwichu, Millwallu, Bristol City a Ipswich Town.

Reprezentačný dres Nového Zélandu si doteraz obliekol 59-krát a v týchto zápasoch zaznamenal až 27 gólov.

Newcastle by do konca januárového transferového okna mohol podpísať až dvoch nových útočníkov, keď vedenie Magpies rokuje aj s francúzskym Reims o prestupe útočníka Huga Ekitikeho.

Iba 19-ročný Ekitike, ktorý vie zahrať aj na ľavom krídle, má v tejto sezóne Ligue 1 na konte osem gólov a tri asistencie v 17 odohraných zápasoch.

Reims si reprezentačného útočníka Francúzska do 20 rokov cení na 30 miliónov libier.

Newcastle chce do konca januára posilniť aj svoju defenzívu. Do klubu už pred pár dňami prišiel Kieran Trippier z Atletica Madrid.

Straky v piatok spravili druhú ponuku vo výške 29,3 milióna libier za stredného obrancu Lille Svena Botmana. Francúzsky klub si hráča cení na 35 miliónov libier.

Newcastle sa zaujíma aj o stredného obrancu AS Monaco Benoita Badiashileho. O hráča prejavil záujem aj Wolverhampton.

20-ročný odchovanec francúzskeho klubu by mohol byť alternatívou do stredu obrany, ak sa napokon strakám nepodarí podpísať Botmana.