PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Kieran Trippier podpísal s Newcastle dva a pol ročný kontrakt

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Kieran Trippier podpísal s Newcastle dva a pol ročný kontrakt

Straky získali pravého obrancu z Atletica Madrid za čiastku 12 miliónov libier plus bonusy podľa výkonov hráča na novom pôsobisku.

Trippier sa upísal Newcastle do leta 2024 s opciou na ďalšiu sezónu. 31-ročný hráč je prvou posilou po príchode nového majiteľa zo Saudskej Arábie.

Manažér Magpies Eddie Howe už s Trippierom spolupracoval počas jeho pôsobenia v Burnley.

„Čas strávený v Madride som si skutočne užil, ale keď prejavil záujem Newcastlu pod vedením Eddieho Howea, s ktorým som už v minulosti spolupracoval, vedel som, že to je miesto, kde chcem pokračovať vo svojej kariére,“ povedal Trippier.

Majitelia Newcastlu dúfajú, že tento mesiac získajú najmenej troch ďalších hráčov. Ich cieľom je udržať klub medzi elitou v Premier League.

Po 19 ligových zápasoch sú na v tabuľke na predposlednej priečke, dva body od záchrany.

„Som naozaj rád, že môžem privítať Kierana v Newcastle. Dlho som obdivoval jeho schopnosti a sledoval som jeho kariéru, takže keď sa naskytla príležitosť zabezpečiť si jeho služby, neváhali sme,“ povedal Eddie Howe.

„Na plánovanie januárového prestupového obdobia sme venovali veľa času a aj preto sme boli schopní veľmi rýchlo dokončiť tento prestup.“

V súvislosti s prestupom do Newcastle sa tiež spomínajú mená ľavého obrancu Lucasa Digneho z Evertonu a tiež záložníka Norwichu Todda Cantwella.

Kompletný prehľad prestupov a hosťovaní v rámci zimného prestupového okna 2022 v anglickej Premier League nájdete tu.