PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Vráti sa Coutinho do Premier League?

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Vráti sa Coutinho do Premier League?

O záložníka Barcelony má eminentný záujem hlavne Aston Villa, ale aj ďalších päť klubov z anglickej Premier League.

Bývalý hráč Liverpoolu by sa chcel vrátiť do Anglicka a pravidelne hrávať. Na Camp Nou prestúpil pred štyrmi rokmi za 146 miliónov libier, ale 29-ročný hráč sa v katalánskom veľkoklube nepresadil.

Aston Villa už oslovila vedenie Barcelony, ale šéfovia Villans sú si vedomí toho, že musia o služby hráča zabojovať s inými klubmi. Brazílčanove mzdové požiadavky by tiež mohli zohrávať významnú rolu.

Aktuálny manažér Villans Steven Gerrard hrával s Coutinhom v Liverpoole dva a pol roka.

Coutinho si v tejto sezóne zahral v drese Barcelony v 16 zápasoch vo všetkých súťažiach. Jeho kontrakt na Camp Nou vyprší v júni 2023.

Bývalý hráč milánskeho Interu sa v januári 2018 stal rekordnou posilou Blaugranas, ale jeho bilancia je aktuálne iba 25 gólov a 14 asistencií v 105 zápasoch.

V sezóne 2019/20 hosťoval v mníchovskom Bayerne a pod vedením Hansiho Flicka triumfoval v Lige majstrov, Bundeslige i v nemeckom pohári.

„Je tu viacero klubov, ktoré sa zaujímajú o Coutinha, vrátane šiestich klubov z Premier League,“ uviedol anglický žurnalista Kaveh Solhekol pre Sky Sports News.

„Coutinho sa chce vrátiť do Anglicka. Žiadne z týchto klubov momentálne nie je favoritom na jeho získanie.“

„Jeho prestup do Barcelony nevyšiel a teraz chce ísť niekam, kde sa bude môcť usadiť a pravidelne hrávať.“

Aston Villa sa nezaujíma iba o Coutinha, ale aj o vysoko hodnoteného škótskeho obrancu Aarona Hickeyho z talianskej Bologne.

19-ročný ľavý obranca posilnil taliansky klub v lete 2020 zo škótskeho klubu Hearts.

V Serie A odohral v tejto sezóne 19 zápasov a strelil štyri góly. Steven Gerrard bol očarený Hickeyho výkonmi ešte počas jeho pôsobenia v Rangers a verí, že mladík by sa rýchlo adaptoval v anglickej Premier League.