PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Arsenal by sa rád zbavil Aubameyanga, najlepšie už v januári

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Arsenal by sa rád zbavil Aubameyanga, najlepšie už v januári

Pierre-Emerick Aubameyang nehral za Arsenal od 6. decembra po tom, čo bol zbavený kapitánskej funkcie. Teraz by kanonieri útočníka, ktorý poberá mzdu 350 tisíc libier týždenne, chceli predať.

Aubameyang, ktorý sa pripojil k reprezentácii Gabonu pred štartom Afrického pohára národov, počas tohto roka trikrát porušil disciplinárny poriadok severolondýnskeho klubu.

Po jeho poslednom prehrešku ho manažér Mikel Arteta nezaradil do základnej zostavy v šiestich posledných odohraných zápasoch kanonierov.

Arsenal päť z týchto zápasov vyhral a strelil v nich 20 gólov. Prehral iba na Emirates s obhajcom trofeje Manchesterom City 1:2.

Aubameyangovi končí kontrakt o 18 mesiacov a vzhľadom na jeho mzdu nie je veľa klubov, ktoré si jeho služby môžu dovoliť.

O útočníka sa zaujímal taliansky Juventus, ale napokon sa stará dáma rozhodla udržať si radšej v kádri Alvara Moratu, uviedol Sky in Italy.

Arsenal by sa chcel posilniť o nového stredného útočníka, keďže na konci sezóny končia kontrakty aj dvojici Alexandre Lacazette a Eddie Nketiah.

Londýnčania majú záujem o ostrostrelca Fiorentiny Dusana Vlahovica, ale ten údajne nemá o prestup do Arsenalu záujem.

Aubameyang prišiel do Arsenalu v januári 2018 z Borussie Dortmund. Vo svojej prvej sezóne v klube strelil v priemere 0,85 gólu každých 90 odohraných minút. V tejto sezóne toto číslo kleslo na 0,35.


Počet strelených gólov Aubameyanga každých 90 odohraných minút v jednotlivých sezónach od jeho príchodu do Arsenalu (zdroj: Sky Sports)

V sezóne 2021/22 vyslal na brány súperov v priemere iba tri strely za 90 minút, čo je viac ako v sezóne minulej. Problémom je premieňanie šancí, kde sa percentuálna úspešnosť pohybuje iba na úrovni 11 percent.

Tieto čísla nám pomáhajú pochopiť, prečo 32-ročný hráč, ktorý stratil svoju gólovú produktivitu, nemá ďalšiu budúcnosť na severe Londýna.