PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Pierre-Emerick Aubameyang už nie je kapitánom Arsenalu

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Pierre-Emerick Aubameyang už nie je kapitánom Arsenalu

Arsenal sa rozhodol, že hviezdny útočník Pierre-Emerick Aubameyang už viac nebude na ruke nosiť kapitánsku pásku. Zároveň s ním Arteta nepočíta ani v ligovom zápase proti West Hamu.

Útočník už chýbal v kádri kanonierov pri víkendovom presvedčivom víťazstve 3:0 nad Southamptonom, keď sa minulý týždeň nevrátil do klubu v dohodnutom termíne zo zahraničia.

V klubovom vyhlásení sa uvádza: „Pierre-Emerick Aubameyang po svojom poslednom disciplinárnom prehrešku z minulého týždňa už nebude kapitánom nášho klubu a nezahrá si ani v stredajšom zápase proti West Hamu United.“

Hráčov agent, Kwaku Mensah, zareagoval na prekvapujúcu správu zverejnením fotografie útočníka s trofejami, ktoré získal v drese Arsenalu.

32-ročný hráč dostal povolenie od klubu v stredu ráno vycestovať do Francúzska za svojou chorou matkou. Vo štvrtok sa však mal opäť hlásiť Artetovi na tréningu kanonierov.

Hráč na Instagrame uviedol: „Moja mama mala zdravotné problémy a musel som byť s ňou. Teraz sa už cíti oveľa lepšie... Som vďačný doktorom a sestričkám za pomoc.“ 

Útočník sa stal kapitánom tímu ešte za Artetovho predchodcu Unaia Emeryho. Gabončan v klube poberá mzdu 350 tisíc libier týždenne a kontrakt má platný do leta 2023.

Aubameyang v tejto sezóne zaznamenal sedem gólov v 15 odohraných dueloch vo všetkých súťažiach, ale až tri presné zásahy z tohto počtu vsietil v augustovom zápase Ligového pohára proti druholigovému West Bromwichu. Svoj zatiaľ posledný gól strelil 22. októbra pri výhre 3:1 nad Aston Villou.

Tri prešľapy Aubameyanga v kalendárnom roku 2021

Február 2021

Celá krajina bola v karanténe a Aubameyang bol natočený, ako pózuje s novým tetovaním po boku tetovacieho umelca.

Arsenal vyšetroval incident, aby zistil, či neboli porušené pravidlá lockdownu. Arteta povedal: „Čokoľvek riešime s našimi hráčmi, robíme to interne. Je pravda, že v našom kádri je veľa hráčov, ktorí majú doma rodiny a ak niektorý hráč urobí niečo, čo nie je v pravidlách, klub samozrejme koná okamžite. Vždy to však zostane vo vnútri nášho klubu.“

Marec 2021

Aubameyang zostal na lavičke náhradníkov v severolondýnskom derby pre meškanie. „Mal hrať v základe,“ povedal Arteta pre Sky Sports. „Išlo o disciplinárny trest. Je to však skvelý chlapík a jeden z najdôležitejších hráčov v našom tíme, náš kapitán. Ideme ďalej.“

Arsenal napokon zápas vyhral 2:1 a Aubameyang ho presedel celý na lavičke náhradníkov.

December 2021

Neskorý návrat z výjazdu do Francúzska, Aubameyang stráca kapitánsku pásku a okolo jeho budúcnosti v klube sa vynárajú otázniky.

„Očakávame, že naši hráči, a špeciálne náš kapitán, pracujú podľa pravidiel a noriem, ktoré sme si všetci stanovili a odsúhlasili. Teraz sa už naplno koncentrujeme na zajtrajší zápas,“ uviedlo vyhlásenie klubu.