Tottenham má osem pozitívne testovaných hráčov na koronavírus

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Tottenham má osem pozitívne testovaných hráčov na koronavírus

Osem hráčov a päť členov realizačného tímu Tottenhamu je v karanténe pre pozitívny test na Covid-19, potvrdil manažér kohútov Antonio Conte.

VPN365.EU

Aktualizácia 9.12.2021 07:00 - Zápas Európskej konferenčnej ligy Tottenhamu Hotspur proti Rennes sa vo štvrtok večer hrať nebude z dôvodu prepuknutia COVID-19 v klube z severe Londýna. Zatiaľ nie je jasné, kedy sa zápas bude hrať. Rennes označilo odklad za "jednostranné rozhodnutie, ktoré UEFA žiadnym spôsobom nepotvrdilo" a odvoláva sa na "nedostatok fair play zo strany londýnskeho klubu".


Vo vyhlásení Spurs sa uvádza: „Môžeme potvrdiť, že náš domáci zápas G-skupiny Európskej konferenčnej ligy UEFA proti Rennes (štvrtok 9. decembra o 21:00) sa neuskutoční po množstve pozitívnych prípadov COVID-19 v klube. Prebiehajú diskusie s UEFA a v pravý čas poskytneme ďalšie informácie o tomto zápase.“


Rennes vo svojom vyhlásení uviedlo: „Po tlačovej správe zverejnenej Tottenhamom o 21:00 by chcel Stade Rennais FC objasniť nasledujúce skutočnosti. Vo videokonferencii o 19:45 medzi zástupcami UEFA, Tottenhamu a SRFC oznámil futbalový riaditeľ Spurs svoj úmysel nehrať zápas Európskej konferenčnej ligy UEFA vo štvrtok večer. Išlo o jednostranné rozhodnutie, ktoré UEFA žiadnym spôsobom nepotvrdilo. Zástupca Tottenhamu nechcel oznámiť počet svojich hráčov zasiahnutých Covidom, ale pravidlo hovorí, že zápas sa musí hrať, pokiaľ má tím k dispozícii 13 hráčov v poli a brankára. Keďže zápas nebol oficiálne zrušený zo strany UEFA, Stade Rennais FC potvrdil svoje rozhodnutie zápas odohrať v plánovanom termíne. Tento nedostatok fair-play zo strany Tottenhamu je o to viac do očí bijúci, že Tottenham svoje rozhodnutie oznámil popoludní, iba tesne predtým, ako tím Rennes pristál v Londýne.“

Spurs by mali vo štvrtok odohrať posledný zápas v skupine v rámci Európskej konferenčnej ligy proti francúzskemu Rennes. Podľa UEFA by sa mal duel odohrať v plánovanom termíne aj napriek vážnej situácii v kádri Spurs.

Domáci pohárový zápas s Rennes by mohol byť odložený iba v prípade, že Tottenham bude mať k dispozícii menej ako 13 hráčov do poľa alebo nebude mať k dispozícii žiadneho registrovaného brankára.

Pre Tottenham navyše ide o veľmi dôležitý duel s už istým víťazom skupiny, v ktorom kohúti ešte musia zabojovať o postup zo skupiny G do vyraďovacej časti súťaže.

Nedeľňajší ligový duel proti Brightonu ešte nie je potvrdený a vedenie Tottenhamu požiadalo vedenie súťaže o odloženie zápasu.

„Situácia je vážna a veľmi ma znepokojuje. Je to nákazlivá choroba a prepukla tu vo veľkom. Všetci máme rodiny a máme riskovať? To je moja otázka. Sme vystrašení, pretože nevieme, čo sa stane zajtra,“ povedal Conte.

Aby toho nebolo málo, tak Spurs už majú jeden odložený zápas Premier League na pôde Burnley, ktorý sa mal odohrať 28. novembra, ale napokon sa nehralo pre zlé poveternostné podmienky.

Nasledujúce zápasy Tottenhamu

9. december: Tottenham vs Rennes - Europa League, 21:00

12. december: Brighton vs Tottenham - Premier League, 15:00

16. december: Leicester vs Tottenham - Premier League, 20:30

19. december: Tottenham vs Liverpool - Premier League, 17:30

22. december: Tottenham vs West Ham - Carabao Cup, 20:45

26. december: Tottenham vs Crystal Palace - Premier League, 16:00