PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Kto sú hlavní kandidáti na nahradenie Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteri United?

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 3 minúty

Kto sú hlavní kandidáti na nahradenie Oleho Gunnara Solskjaera v Manchesteri United?

Mauricio Pochettino, Zinedine Zidane, Brendan Rodgers a Erik ten Hag sú spájaní s prácou v Manchesteri United. Aká je ich súčasná situácia a hodili by sa na túto pozíciu?

VPN365.EU

Mauricio Pochettino

Jeho aktuálna situácia: Súčasný šéf PSG podpísal v lete predĺženie zmluvy o jeden rok a s francúzskym klubom je tak viazaný do leta 2023. Avšak napriek tomu, že klub je jednoznačne na čele Ligue 1, Pochettino by údajne mal záujem nahradiť Oleho Gunnara Solskjaera na Old Trafford. Práve 49-ročný argentínsky manažér je podľa Sky Sports News prvou voľbou United. V Paríži stále žije v hoteli, pričom jeho manželka žije v rodinnom dome v Anglicku so synom Mauriziom, ktorý hrá za tím Watford do 23 rokov.

Jeho futbalová filozofia: Ako študent Marcela Bielsu preferuje vysokoenergetický futbal, kde je prvoradý tím a nie jednotlivci. Navyše má osvedčené výsledky v zlepšovaní sa mladých hráčov. Stačí sa pozrieť na Harryho Kanea.

Pochettino mohol prácu v United získať už v roku 2016, keď sa klub napokon vydal cestou Joseho Mourinha, aby sa pokúsil rýchlo vyhrať trofeje za každú cenu. Bolo to veľmi krátkozraké rozhodnutie. Pochettino im ponúkne dlhodobejší plán a aj preto je na túto prácu jasným favoritom.

Zinedine Zidane

Jeho súčasná situácia: 49-ročný manažér je bez práce od odchodu z Realu Madrid začiatkom tohto roka, čo znamená, že na jeho získanie by nebol potrebný žiadny kompenzačný balík. V roku 2016 triumfoval s klubom v Lige majstrov trikrát za sebou, čím ukázal svoju schopnosť nájsť riešenia v náročných situáciách. Informácie prichádzajúce z jeho tábora však nie sú pre diablov pozitívne. Nie je žiaden náznak, že by mal o prácu na Old Trafford záujem.

Semara Hunter z La Liga TV pre Sky Sports News povedal: „Myslím si, že čaká na prácu pri francúzskom národnom tíme. Alebo môže nastať domino efekt - keď Pochettino zamieri do Manchesteru United, tak by mohol ísť do PSG, čo by pre neho bolo ideálne miesto. Ak by tam išiel, mal by veľkú šancu vyhrať ešte viac trofejí v Lige majstrov.“

Jeho futbalová filozofia: Na rozdiel od elitných manažérskych kolegov ako Pep Guardiola a Jurgen Klopp, Zidane nemá zjavnú futbalovú ideológiu. Jeho tímy väčšinou len vyhrávajú. Má rád, ak je jeho tím tradične veľmi dobre organizovaný, no označiť ho za defenzívneho trénera by bolo nefér. V Reale dokázal dostať maximum zo svojich veľkých hviezd, ktoré mal v kádri k dispozícii. Tiež využíval dôvtipnú taktickú flexibilitu počas zápasov, aby zmenil ťažkú ??situáciu na víťaznú.

Brendan Rodgers

Jeho súčasná situácia: Manažér Leicesteru je spájaný s postom Old Trafford, ale Rodgers tvrdí, že na špekuláciách nie je nič pravdivé. Rodgers podľa jeho slov nie je pripravený vymeniť Leicester za United, a trvá na tom, že jeho jediným cieľom je dostať svoj súčasný klub čo najvyššie v ligovej tabuľke. United údajne "nadviazal kontakt" s Rodgersom, uviedol denník The Sun. V správe sa tiež uvádzalo, že na to, aby sa Rodgers dostal z Leicesteru, bude potrebný kompenzačný balík vo výške 8 miliónov libier.

Rodgers v sobotu povedal: „Hovoril som s hráčmi, pretože počujem a čítam rôzne špekulácie, čo môže destabilizovať káder. Poznajú môj záväzok voči nim, poznajú môj záväzok voči klubu. Chcem, aby sme sa stali ešte lepším tímom.“

Jeho futbalová filozofia: Vzrušujúci, útočný futbal. Tento 48-ročný manažér počas svojho pôsobenia v Premier League so Swansea, Liverpoolom a Leicesterom ukázal, že jeho tímy hrajú s veľkou energiou a dávajú voľnosť talentovaným ofenzívnym hráčom. Teda v oblasti, v ktorej je Manchester United veľmi dobre zásobený. V United, v ktorom je obrovský tlak na manažéra, by bolo prostredie, ktoré už Rodgers pozná počas svojho pôsobenia v Liverpoole a škótskom Celticu.

Erik ten Hag

Jeho súčasná situácia: Do konca zmluvy v Ajaxe mu zostáva 18 mesiacov, čím sa pôsobivý Holanďan blíži ku križovatke vo svojej manažérskej kariére. S Ajaxom vyhral dva tituly - boli by to tri, keby sezónu 2019/20 nezrušil Covid-19. Dôvod, prečo je na radare klubov ako Manchester United, pochádza z jeho bilancie v Lige majstrov. V roku 2019 priviedol klub až do semifinále. V tejto sezóne sú na čele skupiny Ligy majstrov, v ktorej hrá aj nemecká Borussia Dortmund. Na konte majú 4 výhry zo 4 odohraných zápasov.

Jeho futbalová filozofia: Má talent dostať zo svojich hráčov to najlepšie a individuálne ich zlepšovať. Známy ako veľmi seriózny manažér, ktorý sa nebojí povedať svoj názor, je posadnutý futbalom a pri príprave na zápasy je veľmi precízny.

Holandský futbalový novinár Marcel van der Kraan pre Sky Sports News povedal: „Ajax už uvažuje o tom, že ho toto leto nebudú vedieť udržať v klube. Vždy som si myslel, že zamieri do Nemecka, ale ak by prišla ponuka z Manchesteru United, tak bude pripravený. Chce vo svojej kariére napredovať. Tottenham nebol pre neho správny klub v správnom čase. Potrebuje možnosť vyhrávať trofeje.“

„Priniesol futbal, ktorý chcú fanúšikovia vidieť. Útočný futbal, na ktorý sú fanúšikovia Ajaxu zvyknutí. S obmedzenými zdrojmi dokázal v Lige majstrov zázraky.“

„Všade, kde bol, zaviedol svoj vlastný štýl, ktorý sa točil okolo ofenzívneho futbalu. Nie je to množstvo nekonečných prihrávok, je to pravý útočný futbal.“