PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Eddie Howe sa stal novým manažérom Newcastle United

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Eddie Howe sa stal novým manažérom Newcastle United

43-ročný manažér podpísal so strakami dva a pol ročný kontrakt a čakajú ho náročné záchranárske práce.

Howe bol bez práce od augusta 2020, kedy s Bournemouthom vypadol z najvyššej anglickej súťaže.

Začiatkom tohto roka rokoval s Celticom, ale rokovania zlyhali a na uvoľnenú manažérsku stoličku v škótskom klube zasadol Ange Postecoglou.

Mladý anglický manažér nebol prvou voľbou nových majiteľou Newcastle, ale manažér Unai Emery ponuku zo St James' Park odmietol a zostal v španielskom Villarreale.

Howe osobne pozná viacerých hráčov strák, keď Calluma Wilsona, Ryana Frasera či Matta Ritchieho viedol ešte počas jeho pôsobenia v Bournemouthe.

Do klubu prichádza aj jeho realizačný tím v zložení Jason Tindall, Stephen Purches a Simon Weatherstone, s ktorými spolupracoval aj v minulosti. V klube zostáva aj asistent bývalého manažéra Brucea Graeme Jones.

Pôsobenie v Bournemouthe bolo jeho najúspešnejším projektom. Klub postupne vytiahol zo štvrtoligovej League Two až do Premier League, kde napokon čerešničky odohrali päť sezón.

Newcastle v tejto sezóne Premier League ešte nevyhral. Po 11 odohraných zápasoch má na konte päť bodov a v tabuľke je za ním už iba Norwich, ale iba o skóre.

„Je pre mňa veľkou cťou stať sa hlavným trénerom klubu s takou bohatou históriou akú má Newcastle United,“ povedal Howe po podpise kontraktu.

„Je to skvelá príležitosť, no zároveň je pred nami veľa práce a už sa teším, keď sa prvýkrát dostanem na tréningové ihrisko a začnem pracovať s hráčmi.“

„Rád by som poďakoval majiteľom klubu za túto príležitosť a fanúšikom klubu za neuveriteľné privítanie, ktoré mi poskytli. Som veľmi nadšený z toho, že môžeme spoločne začať našu spoločnú cestu.“