Manažér Steve Bruce podľa očakávania skončil na lavičke Newcastle

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manažér Steve Bruce podľa očakávania skončil na lavičke Newcastle

60-ročný anglický manažér skončil 13 dní po prebratí klubu saudskoarabským konzorciom. Dočasným manažérom sa stal jeho asistent Graeme Jones.

VPN365.EU

Špekulácie o konci manažéra pri tíme sa objavili ihneď ako noví majitelia získali klub za čiastku okolo 300 miliónov libier.

Napokon Brucea nechali pri kormidle aj v nedeľu, aby mohol viesť tím v tisícom zápase jeho bohatej trénerskej kariéry.

Pri domácej prehre 2:3 s Tottenhamom boli na St James' Park aj nový nevýkonný predseda klubu Yasir Al-Rumayyan a nová riaditeľka Amanda Staveley.

Po úvodných ôsmich zápasoch sezóny tak Newcastle zostáva bez jedinej výhry na predposlednej priečke ligovej tabuľky.

Klub ďalej uviedol, že proces náboru nového manažéra prebieha a portál Sky Sports News označil za jednoho z uchádzačov Paula Fonsecu, ktorý naposledy viedol rímsky AS a predtým ukrajinský Šachtar Doneck.

Bruce strávil v Newcastle dve celé sezóny a klub priviedol na konečnú trinástu, respektíve dvanástu priečku. Často však čelil kritike fanúšikov, ktorí kritizovali štýl hry strák pod jeho vedením.

Bruce tiež pripustil, že pôsobenie v Newcastle mohlo byť zároveň posledným v jeho manažérskej kariére.

Straky majú za sebou mimoriadne náročné obdobie. Za posledných 10 mesiacoch nazbierali druhý najnižší počet výhier (7), druhý najnižší počet bodov (31) a inkasovali najviac gólov (65) zo všetkých tímov v súťaži.

Defenzívne problémy sprevádzajú klub už od augusta 2019, kedy Bruce zasadol na lavičku. Newcastle odvtedy v Premier League inkasoval 139 gólov a v každom zápase v priemere čelil 15 strelám zo strany súperov. V oboch prípadoch ide o najhoršie čísla zo všetkých klubov.

The Magpies vyhrali iba v troch z posledných 17 zápasov v Premier League na domácom St James' Park a dve domáce výhry za sebou nezaznamenali od decembra 2019. V 27 domácich dueloch si udržali iba dva čisté štíty.

Zaujímavosťou je, že Bruce mal takmer identické štatistiky ako Rafael Benitez, ktorý straky viedol v sezónach 2017/18 a 2018/19. Výraznejší rozdiel bol iba v inkasovaných góloch, keď pod Bruceom straky inkasovali o 25 gólov viac.

Už teraz je zrejmé, že Newcastle bude potrebovať veľmi kvalitné januárové transferové okno, aby sa vyhol bojom o záchranu v najvyššej anglickej súťaži.


Bruce vs Benitez ako manažéri Newcastle (zdroj: Sky Sports)