Manchester City opäť odišiel s dlhým nosom, Ronaldo ide do United

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester City opäť odišiel s dlhým nosom, Ronaldo ide do United

Žiaden Harry Kane. A napokon ani žiaden Cristiano Ronaldo. Kým sa Citizens dohadovali na prestupovej čiastke s Juventusom, ich mestský rival všetko doriešil v priebehu pár hodín.

VPN365.EU

Červení diabli už oficiálne potvrdili, že dosiahli dohodu s talianskym klubom a Portugalčan sa po 12 rokoch vracia na Old Trafford.

„Manchester United s potešením potvrdzuje, že klub dosiahol dohodu s Juventusom o prestupe Cristiana Ronalda. Všetci v klube sa tešíme na návrat Cristiana do Manchesteru,“ uviedlo vyhlásenie United.

Prestupová čiastka bola dohodnutá na 15 miliónov eur a 8 miliónov na bonusoch podľa výkonov hráča.

Manchester sa ešte musí dohodnúť s hráčom na osobných podmienkach, Ronaldo musí podstúpiť zdravotnú prehliadku a tiež dostať víza.

V piatok ráno manažér Ole Gunnar Solskjaer postavil United pevne do stredu bitky o Ronalda a povedal svojmu bývalému spoluhráčovi: „Sme tu.“

Solskjaer sa vyjadril, že nechce špekulovať o Ronaldovej budúcnosti po tom, čo portugalský reprezentant oznámil Juventusu o svojom želaní odísť z Turína. Manažér United ale netajil obdiv k Ronaldovi.

„Je to legenda tohto klubu, je to najväčší hráč všetkých čias. Mal som to šťastie, že som s ním mohol hrať.“

„Je to tiež úžasný človek a vždy sme mali dobrú komunikáciu. Rozprával sa s ním Bruno (Fernandes). Vie, čo k nemu cítime. Ak sa chce odsťahovať z Juventusu, tak vie, že sme tu.“

Ronaldo, ktorý v rokoch 2003 až 2009 vsietil 118 gólov v 292 zápasoch v drese diablov, získal s United vedeným Sirom Alexom Fergusonom viacero trofejí, vrátane troch titulov v Premier League.

Manažér Pep Guardiola povedal, že Ronaldo sa sám rozhodne, kde chce hrať. Stalo sa tak iba chvíľu predtým, ako Manchester City definitívne odstúpil z boja o podpis útočníka.

Guardiola povedal, že "v utorok sa môže stať čokoľvek", ale "hráči Ronaldovho kalibru" sa rozhodujú sami.

„Ronaldo sa rozhodne, kde chce hrať. Nie Manchester City, nie ja,“ povedal Guardiola zhruba hodinu predtým, ako Sky Sports News oznámil, že City už útočníka nezíska, keďže ukončil rokovania s talianskym klubom.

Na otázku, či chce podpísať Ronalda, Guardiola dodal: „Som s tímom nadmieru spokojný, viac ako spokojný. Mám rovnaký káder ako v minulej sezóne, okrem jedného chlapca, Sergia [Aguera], a jedného mám zasa navyše, Jacka [Grealisha].“