Norwich sa posilnil o Gréka Tzolisa, Leicester získal obrancu Vestergaarda

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Norwich sa posilnil o Gréka Tzolisa, Leicester získal obrancu Vestergaarda

Nováčik Premier League sa posilnil o gréckeho reprezentačného krídelníka Christosa Tzolisa. Líšky siahli po skúsenom obrancovi Southamptonu.

VPN365.EU

Christos Tzolis prestúpil ku kanárikom z gréckeho klubu PAOK za čiastku 10 miliónov libier a podpísal s novým zamestnávateľom päťročný kontrakt.

19-ročný hráč bude na Carrow Road nosiť dres s číslom 18.

Tzolis v minulej sezóne exceloval, keď zaregistroval 16 gólov a 10 asistencií v 46 odohraných dueloch vo všetkých súťažiach. Aj vďaka nemu si PAOK vybojoval druhú priečku v gréckej Superlige.

Krídelník napriek nízkemu veku už osemkrát obliekol dres gréckej seniorskej reprezentácie.

Tzolis tak cestuje rovnakým smerom ako jeho krajan a bývalý spoluhráč z PAOK-u Dimitris Giannoulis, ktorý tiež v lete po úspešnom hosťovaní natrvalo prestúpil do Norfolku.

Leicester sa dohodol so Southamptonom na prestupe 29-ročného stredného obrancu Jannika Vestergaarda, ktorý v minulej sezóne odohral v drese svätcov 32 zápasov vo všetkých súťažiach.

Niektoré zdroje hovoria o prestupovej čiastke 15 miliónov libier a niektoré uvádzajú nižšiu prestupovú sumu.

Líšky potrebovali získať nového stredného obrancu po vážnom zranení Wesleyho Fofanu v prípravnom zápase s Villarrealom. Fofana si zlomil nohu a v kalendárnom roku 2021 ho už na ihrisku neuvidíme.

Manažér Leicesteru Brendan Rodgers situáciu vyriešil získaním Vestergaarda, ktorému už o rok končil platný kontrakt na St Mary's.

Vestergaard prišiel do Southamptonu v júli 2018 z nemeckej Borussie Monchengladbach za čiastku 18 miliónov libier. 199 centimetrov vysoký dánsky reprezentnat odohral celkovo v drese svätcov 79 zápasov, v ktorých vsietil 4 góly.

Dánsko doteraz reprezentoval 29-krát s bilanciou jednoho vsieteného gólu.