Lukaku sa vracia na Stamford Bridge za 115 miliónov eur

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Lukaku sa vracia na Stamford Bridge za 115 miliónov eur

Chelsea a milánsky Inter sa napokon dohodli na prestupe útočníka do západného Londýna. Chelsea získa hráča za nový transferový klubový rekord 97,5 milióna libier. Zároveň sa belgický zakončovateľ stane historicky druhým najdrahším anglickým prestupom, hneď za Grealishom, ktorý iba pred pár hodinami poslilnil Manchester City za 100 miliónov libier.

VPN365.EU

Kluby ešte musia dotiahnuť posledné formality, hráč sa podrobí lekárskej prehliadke a potom už podpíše s Chelsea nový päťročný kontrakt.

Inter predtým odmietol dve ponuky londýnskeho klubu za belgického reprezentanta, druhá bola vo výške 85 miliónov libier (100 miliónov eur) plus ľavý obranca Marcos Alonso.

Na Stamford Bridge prvýkrát Belgičan prestúpil v auguste 2011 a Anderlechtu vtedy uhradil 15 miliónov eur. 28-ročný Lukaku však v drese modrých odohral iba 15 zápasov, postupne hosťoval vo West Bromwichi a v Evertone a v júli 2014 klub definitívne opustil, keď za takmer 36 miliónov eur natrvalo prestúpil do Evertonu.

Lukaku je jedným z najproduktívnejších útočníkov v Európe. Za Everton vsietil 87 gólov v 166 zápasoch a neskôr v drese Manchesteru United zaznamenal 42 gólov v 96 zápasoch.

V roku 2019 ho červení diabli predali do milánskeho Interu. V minulej sezóne strelil v drese talianskeho klubu 24 gólov v Serie A a výrazne pomohol Interu k prvému titulu po 11 rokoch.

Inter musí pre finančné problémy výrazne znížiť náklady na mzdy hráčov a klub už opustil aj manažér Antonio Conte, s ktorým v minulej sezóne milánsky klub ukončil deväťročnú majstrovskú sériu Juventusu.

Pre Chelsea bolo získanie kvalitného útočníka hlavnou prioritou tohto prestupového obdobia.