PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Liga majstrov sa bude vysielať na nových kanáloch Nova Sport 3 a Nova Sport 4

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Liga majstrov sa bude vysielať na nových kanáloch Nova Sport 3 a Nova Sport 4

Televízna skupina Nova spustí dva nové prémiové športové kanály s názvami Nova Sport 3 a Nova Sport 4. Na nich divákom ponúkne Ligu majstrov UEFA a ďalšie prestížne futbalové súťaže ako taliansku Serie A, španielsku La Ligu a nemeckú Bundesligu. Na Slovensku i v Českej republike končia všetky kanály Digi Sport.

VPN365.EU

Nové stanice Nova Sport 3 a Nova Sport 4 začnú vysielať už 13. augusta 2021. Práva na tieto súťaže získala skupina Nova vďaka novému partnerstvu so spoločnosťou Saran Media Group.

Spoločnosť Saran Media patrí medzi významného globálneho hráča na poli športových vysielacích práv a dlhodobých partnerstiev s medzinárodnými federáciami a ligami naprieč veľkému množstvu športov.

Z každého hracieho dňa Ligy majstrov UEFA ponúknu stanica Nova Sport 3 a Nova Sport 4 väčšinu zápasov. Ligou majstrov ale novinky na Nova Sport zďaleka nekončia. K francúzskej Ligue 1, na ktorú sú už diváci zvyknutí, pribudnú ďalšie tri mimoriadne kvalitné súťaže - La Liga, Bundesliga a Serie A.

Na novinky sa intenzívne pripravuje aj výrobné oddelenie. Nova Sport chystá bohatý sprievodný program, ktorý využije aj nové spravodajské štúdio a najmodernejšie technológie.

„Zápasy Ligy majstrov UEFA budú sprevádzať na staniciach Nova Sport 3 a Nova Sport 4 aj veľkoryso poňaté zápasové štúdiá s futbalovými expertami. V novom štúdiovom komplexe, ktorý čoskoro predstavíme, zohrajú športové spravodajstvo a prenosy dôležitú úlohu. Sústredíme sa na prepojenie športových výsledkov a aktualít s živým vysielaním v modernom dizajne a so špičkovým technologickým servisom,“ vysvetlil kreatívny riaditeľ Alan Záruba.

Od svojho spustenia budú nové programy Nova Sport 3 a Nova Sport 4 dostupné v ponukách televíznych operátorov O2 TV, T-Mobile Czech Republic a slovenského Telekomu (DIGI Slovakia, Magio). TV Nova jedná o distribúcii Nova Sport 3 a 4 aj s ďalšími operátormi, aby bol tento obsah dostupný čo najväčšiemu počtu divákov.

Na českom a slovenskom trhu zároveň dôjde k významným zmenám v oblasti športových kanálov. Vedľa spustenia staníc Nova Sport 3 a Nova Sport 4 na trhu skončia existujúce stanice Digi Sport. Namiesto nich budú divákom k dispozícii spomínané dva nové programy pod značkou Nova Sport a tiež stanica Premier Sport 2.

Vlastníkom TV licencie na kanál Premier Sport 2 je spoločnosť O2. Na výrobe tejto televíznej stanice sa tak bude podieľať kompletný tím komentátorov a moderátorov stanice O2 TV Sport. Na výrobe televíznych relácií a zápasov sa bude podieľať aj tím expertov z DIGI Slovakia vďaka bohatým skúsenostiam z predchádzajúcich rokov.

Nový kanál Premier Sport 2 bude tiež vysielať Ligu majstrov UEFA (utorková prvá a stredajšia tretia voľba). K spusteniu dôjde v utorok 17. augusta, keď prídu na rad súboje v play off o postup do základných skupín UEFA Champions League. Táto stanica vznikne priamo v redakcii O2 TV Sport a pripravené bude aj nové štúdio s 3D grafikou a virtuálnou realitou.

„Na výrobe programu sa bude podieľať kompletný tím vrátane moderátorov a komentátorov z O2 TV Sport. Vedľa Ligy majstrov UEFA zaradíme do programu stanice Premier Sport 2 tiež prenosy z Premier League, NFL, MLB, UFC a basketbalovej Euroligy,“ povedal Marek Kindernay, výkonný riaditeľ O2 TV Sport.