PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Tottenham získal krídelníka Gila zo Sevilly za 21 miliónov libier

publikované pred rokom ~ čítanie na 1 minútu

Tottenham získal krídelníka Gila zo Sevilly za 21 miliónov libier

Spurs sa posilnili o 20-ročného krídelníka Bryana Gila zo španielskej Sevilly. Severolondýnsky klub po 8 rokoch opúšťa Argentínčan Erik Lamela, ktorý putuje opačným smerom do Španielska.

Kohúti uhradia španielskemu klubu čiastku 21,6 milióna libier.

Mladý krídelník podpísal na severe Londýna päťročný kontrakt, Lamela sa upísal Seville na tri roky.

Gil, ktorý má na konte tri reprezentačné zápisy v seniorskom drese Španielska, sa nedostal do nominácie na Euro 2020.

Dres Španielska však oblieka na letných olympijských hrách v Tokiu. V nedeľu bol na ihrisku pri výhre Španielska nad Austráliou 1:0.

Gil toho veľa v drese Sevilly nenahral. Celkovo si jej dres obliekol iba v 14 zápasoch najvyššej španielskej súťaže, vždy iba ako striedajúci hráč.

Je produktom mládežníckej akadémie andalúzskeho klubu, v ktorom svoj jediný gól medzi seniormi vsietil v novembri 2019 v Európskej lige.

V minulej sezóne hosťoval v Eibare, kde strelil štyri góly a zaznamenal tri asistencie v 29 odohraných zápasoch. Klub sa však napokon nedokázal zachrániť v La Lige.

V druhej polovici sezóny 2019/20 si zasa zahral na hosťovaní v Leganes (12 zápasov, 1 gól).

Gil, ktorý si veľmi dobre rozumie s ľavým obrancom kohútov Sergiom Reguilonom, sa pripojí ku kádru ihneď po návrate z Tokia.

Lamelu kohúti získali v auguste 2013 z rímskeho AS za 30 miliónov libier. Celkovo si dres Spurs obliekol v 255 zápasoch, ale počas pôsobenia v Tottenhame nikdy nedokázal naplniť svoj potenciál.

Najväčším úspechom Argentínčana v Tottenhame bolo finále Ligy majstrov v roku 2019, v ktorom kohúti prehrali s Liverpoolom a Lamela celý zápas sledoval iba z lavičky náhradníkov.