PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Arsenal sa dohodol s Brightonom na prestupe obrancu Whitea

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Arsenal sa dohodol s Brightonom na prestupe obrancu Whitea

Kanonieri mladého anglického reprezentačného obrancu získajú za 50 miliónov libier.

VPN365.EU

Čajky v júni odmietli ponuku Arsenalu vo výške 40 miliónov libier a neskôr aj 47 miliónov libier.

V júli však diskusia medzi klubmi pokračovala a napokon došlo k dohode. Prestupová čiastka bola dohodnutá na 50 miliónov libier bez bonusov.

Brighton tiež môže získať financie v prípade ďalšieho predaja hráča do iného klubu.

23-ročný White, ktorý bol členom kádra Garetha Southgatea na Euro 2020, by mal absolvovať lekársku prehliadku na Emirates ihneď po návrate z dovolenky 26. júla.

Obranca opustil Southampton v roku 2014, kedy prestúpil do Brightonu. Odtiaľ postupne hosťoval v Newport County, Peterborough United a Leeds United.

Meno si spravil skvelou sezónou 2019/20 v kádri Leedsu v druholigovej Championship, kedy sa stal jedným z najlepších obrancov sezóny.

V minulej sezóne už pravidelne hrával na Amex Stadium v strede obrannej formácie čajok.

Brightonu pomohol k udržaniu sa medzi elitou, keď klub inkasoval v sezóne iba 46 gólov, čo bolo najmenej zo všetkých klubov z dolnej polovice ligovej tabuľky.

Kanonieri v minulej sezóne skončil v Premier League na ôsmej priečke a v európskych pohároch si nezahrajú prvýkrát od sezóny 1994/95.

Hľadanie nových posíl do obrany kanonierov je však pomerne prekvapujúce, keďže Arsenal mal v minulej sezóne tretiu najlepšiu obranu zo všetkých klubov v Premier League. Kanonieri inkasovali iba 39 gólov, menej na konte mali iba Man City a Chelsea.