Wolves opustil gólman Rui Patrício, nahradil ho José Sá

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Wolves opustil gólman Rui Patrício, nahradil ho José Sá

Wolverhampton spravil zmenu na brankárskom poste. Klub opustil 33-ročný Rui Patrício a do kádra prišiel jeho krajan José Sá.

VPN365.EU

28-ročný José Sá prišiel z gréckeho Olympiakosu za 6,85 milióna libier a s vlkmi podpísal päťročný kontrakt.

Jeho predchodca Rui Patrício sa presunul do rímskeho AS za 10,25 milióna libier a v Taliansku si zahrá pod vedením manažéra Joseho Mourinha.

Sá prišiel do gréckeho Olympiakosu v roku 2018 z Porta na hosťovanie, ktoré sa o rok neskôr zmenilo na trvalý prestup.

Stal sa jasnou jednotkou v bráne a klubu pomohol k dvom titulom v gréckej Super League. Celkovo si udržal 62 čistých štítov v 124 odohraných dueloch.

Sá chytal proti Wolves v rámci osemfinále Európskej ligy v sezóne 2019/20 a s dvojicou Ruben Neves a Willy Boly si v minulosti zahral v Porte.

Pred prestupom do Grécka hral Sá iba v Portugalsku, keď prešiel akadémiou klubov Merelinense a Benfica Lisabon. V nich si zahral aj pod vedením nového manažéra vlkov Bruna Lageho. Svoju seniorskú kariéru naštartoval v klube Maritimo.

Gólman reprezentoval Portugalsko na viacerých mládežníckych úrovniach. Do seniorskej reprezentácie ho Fernando Santos pozval niekoľkokrát, vrátane finále Ligy národov v roku 2019, ale v bráne napokon šancu nedostal.

Wolves už v lete získali portugalského krídelníka Francisca Trincaa z Barcelony a kolumbijského obrancu Yersona Mosqueru z Atlética Nacional.

Klub tiež získal na trvalý prestup Rayana Ait-Nouriho, ktorý v minulej sezóne v tíme hosťoval z francúzskeho Angers.