PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Manchester United sa dohodol s Dortmundom na prestupe Jadona Sancha

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester United sa dohodol s Dortmundom na prestupe Jadona Sancha

Manchester United získa anglického reprezentačného krídelníka za čiastku 73 miliónov libier. Prestup sa zrealizuje ihneď po ukončení európskeho šampionátu alebo po prípadnom vypadnutí Anglicka.

VPN365.EU

Dortmund počas minulého leta požadoval za hráča čiastku 108 miliónov libier. Na začiatku tohto prestupového okna to bolo 85 miliónov. Napokon sa kluby dohodli na prestupovej čiastke 73 miliónov libier.

Sancho ešte musí na Old Trafford absolvovať lekársku prehliadku. Potom už nič nebude brániť tomu, aby s klubom podpísal päťročný kontrakt so mzdou 350 tisíc libier týždenne.

Krídelník mal platnú zmluvu s Dortmundom do leta 2023, ale nemecký klub nechcel riskovať vstup do posledného roku kontraktu s hráčom. Preto už na konci sezóny avizoval, že hráča počas leta pustí do iného klubu, ak budú splnené jeho podmienky.

Bundesligový gigant sa už aktívne obzerá po náhrade za anglického hráča. Favoritom je dvojica holandského PSV Eindhoven Donyell Malen a Noni Madueke.

Bývalý klub krídelníka Manchester City, ktorý mal v zmluve s Dortmundom klauzulu ohľadom predaja hráča do iného klubu, získa 15 percent z dohodnutej prestupovej čiastky.

Dvadsaťjedenročný Sancho prešiel akadémiou Watfordu a v roku 2015 prestúpil do City. Tam sa však výraznejšie nepresadil a v roku 2017 prestúpil do Dortmundu iba za 7 miliónov libier, keď odmietol na Etihad podpísať nový kontrakt.

Sancho sa v Dortmunde veľmi rýchlo stal kľúčovým hráčom a v drese Die Schwarzgelben v 137 zápasoch zaznamenal 50 gólov a k tomu pridal ďalších 64 asistencií vo všetkých súťažiach.

V drese seniorskej anglickej reprezentácie debutoval v októbri 2018 a doteraz vsietil tri góly v 20 odohraných dueloch.