Útočník Patson Daka prestúpil zo Salzburgu do Leicesteru za 23 miliónov libier

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Útočník Patson Daka prestúpil zo Salzburgu do Leicesteru za 23 miliónov libier

22-ročný reprezentačný útočník Zambie, ktorý v minulej sezóne vsietil 34 gólov v 42 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach, podpísal s líškami päťročný kontrakt.

VPN365.EU

Útočník bol toto leto vysoko na zozname priorít severoírskeho manažéra Brendana Rodgersa, podobne ako útočník Celticu Odsonne Edouard.

„Som nadšený, že môžem prestúpiť do tohto skvelého klubu. Bol to môj sen a som veľmi šťastný. Teším sa na to, čo príde ďalej,“ povedala Daka pre LCFC TV.

„Sledoval som Leicester od doby, keď vyhrali Premier League. Cítim, že je to pre mňa ideálne miesto, pretože je to klub, ktorý chce bojovať o tituly. Viem, že to nebude ľahké, ale cítim sa pripravený čeliť tejto novej výzve.“

„Vydám zo seba maximum každý deň a teším sa na fanúšikov Leicesteru City priamo na štadióne.“

Daka je ďalším menom z rakúskeho Salzburgu, ktorý napokon prestúpil až do Premier League. Za rakúsky klub v minulosti hralo aj trio Liverpoolu Sadio Mane, Naby Keita a Takumi Minamino.

Daka v prvej polovici sezóny 2019/20 hrával po boku hviezdneho Erlinga Haalanda, ktorý aktuálne oblieka dres nemeckej Borussie Dortmund.

V minulej sezóne bol najlepším strelcom rakúskej Bundesligy s 27 gólmi v 28 odohraných zápasoch a bol vyhlásený za najlepšieho hráča sezóny, keď pomohol Salzburgu získať ôsmy ligový titul.

Seniorský tím Zambie reprezentoval 22-krát a v týchto stretnutiach zaznamenal 7 presných zásahov.