PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Manchester United zvýšil ponuku za Sancha na 75 miliónov libier

publikované pred 2 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester United zvýšil ponuku za Sancha na 75 miliónov libier

Manchester United ponúka za anglického reprezentanta nemeckej Borussii Dortmund 75 miliónov libier (takmer 88 miliónov eur) a blíži sa k získaniu anglického krídelníka.

Rokovania s Dortmundom prebiehajú už niekoľko týždňov po tom, čo United v lete minulého roka odmietli za 21-ročného bývalého hráča Manchesteru City vyplatiť viac ako 100 miliónov libier.

Dortmund toto leto znížil cenu za krídelníka, ktorému sa o dva roky končí kontrakt s nemeckým klubom. Sancho by mohol byť k dispozícii za čiastku okolo 77,5 milióna libier (90 miliónov eur).

Sancho už má dohodnuté osobné podmienky s klubom z Old Trafford, s diablami by mal podpísať päťročný kontrakt s týždennou mzdou okolo 350 tisíc libier.

Informácie z Nemecka naznačujú, že Dortmund chce všetko uzavrieť do 23. júla, kedy káder odchádza na predsezónny kemp.

Ole Gunnar Solskjar chce podpisom pravého krídelníka zvýšiť šance svojho tímu na celkový triumf v Premier League. Sancho je súčasťou anglického kádra na Euro 2020, hoci doteraz dostal šancu iba na pár minút vo víťaznom zápase proti Českej republike.

Sancho strelil za Dortmund 50 gólov v 137 odohraných zápasoch vo všetkých súťažiach, k tomu pridal ďalších 64 asistencií. Anglický reprezentačný dres si obliekol v 20 stretnutiach, v ktorých dokázal trikrát skórovať.

Z predaja hráča do iného klubu bude profitovať aj mestský rival United. City, ktoré v roku 2017 predalo Sancha do Nemecka za 8 miliónov libier, získa 15 percent z celkovej dohodnutej prestupovej čiastky.