Norwich získal krídelníka Milota Rashicu z Werderu Brémy za 9,4 milióna libier

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Norwich získal krídelníka Milota Rashicu z Werderu Brémy za 9,4 milióna libier

24-ročný krídelník podpísal s kanárikmi štvorročný kontrakt a v klube by mal nahradiť Emiliana Buendiu, ktorý prestúpil do Aston Villy.

VPN365.EU

Rashica sa stane druhým hráčom z Kosova, ktorý si zahrá v anglickej Premier League. Pred ním to dokázal iba Bersant Celina, ktorý obliekal dres Manchesteru City. Celkovo ide iba o deviateho hráča z balkánskych krajín, ktorý bude obliekať dres klubu z najvyššej anglickej súťaže.

„Dám zo seba maximum v každom jednom zápase a verím, že nadchnem fanúšikom množstvom gólov i asistencií. Už sa neviem dočkať začiatku súťaže,“ povedal Rashica po podpise kontraktu.

„Viem o klube niekoľko vecí, špeciálne poznám štýl hry Daniela Farkeho. Chcem ďalej napredovať a učiť sa novým veciam ako hráč i ako človek. Som presvedčený, že štýl hry Norwichu mi bude vyhovovať.“

Rashicu počas minulého leta sledovala Aston Villa, ktorá však toto leto siahla po Buendiovi, ktorý v minulej sezóne žiaril práve v drese kanárikov.

Brémy počas minulej sezóny vypadli z Bundesligy a Rashica zaznamenal tri góly a päť asistencií. Celkovo za nemecký klub odohral 100 zápasov vo všetkých súťažiach s bilanciou 27 gólov a 19 asistencií.

Krídelník doteraz reprezentoval Kosovo v 32 stretnutiach, v ktorých zaznamenal 6 gólov.

Norwich sa tento rok v lete snaží múdro nakupovať na prestupovom trhu, aby si v budúcej sezóne udržal prvoligovú príslušnosť. Kanáriky chcú získať iba hráčov, ktorí môžu okamžite bojovať o miesto v základnej jedenástke.