Moyes sa dohodol s West Hamom na novom trojročnom kontrakte

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Moyes sa dohodol s West Hamom na novom trojročnom kontrakte

David Moyes sa s určitosťou do Evertonu nevráti, kladivári si skúseného manažéra poistili na ďalšie tri roky.

VPN365.EU

V minulej sezóne West Ham obsadil v Premier League šiestu priečku a získal miestenku do Európskej ligy.

Moyes pôsobil vo West Hame šesť mesiacov počas sezóny 2017/18 a do klubu sa vrátil v decembri 2019, keď na lavičke nahradil vyhodeného Manuela Pellegriniho.

Škót, ktorý v rokoch 2002 až 2013 viedol Everton, bol po odchode Carla Ancelottiho do Realu Madrid spájaný s návratom do Goodison Parku.

Jeho pôsobenie v Evertone sa zvažovalo už v decembri 2019, ale prednosť napokon dostal práve Ancelotti.

„Myslím si, že vzhľadom na našu východiskovú situáciu, je to obrovský úspech. Je to najväčší krok klubu v histórii Premier League. Sezónu sme ukončili na skutočne dobrej priečke,“ povedal Moyes na konci predchádzajúcej úspešnej sezóny.

„Hráči boli skvelí, celý tím išiel nahor, zlepšili sme sa a momentálne si užívame dosiahnutý výsledok. Musíme v tom pokračovať a dodržiavať štandardy, ktoré sme si nastavili.“

„Ak budem mať v budúcej sezóne k dispozícii tú istú skupinu hráčov, myslím si, že môžeme byť naďalej úspešní. Verím, že v budúcej sezóne budeme môcť do kádra pridať ďalších hráčov s podobným charakterom.“

Očakáva sa, že v lete kladivári siahnu po novom strednom a ľavom obrancovi, ale predovšetkým potrebujú útočníka, ktorý dokáže v prípade potreby zastúpiť veľmi vyťaženého Michaila Antonia.

Zároveň si West Ham chce v kádri udržať obletovaného záložníka Declana Ricea.