PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Chelsea chce získať Haalanda, čiastka za hráča sa môže vyšplhať až na 170 miliónov libier

publikované pred rokom ~ čítanie na 2 minúty

Chelsea chce získať Haalanda, čiastka za hráča sa môže vyšplhať až na 170 miliónov libier

Chelsea otvorila diskusiu s nemeckým klubom ohľadom možného prestupu Erlinga Brauta Haalanda, aj napriek tomu, že prípadná realizácia prestupu môže byť veľmi zdĺhavá a komplikovaná.

Borussia Dortmund vyhlásila, že nechce počas tohto leta pustiť svojho hviezdneho útočníka, ktorý v minulej sezóne strelil až 40 gólov, do iného klubu. Ambiciózny Haaland je však pripravený podniknúť ďalší krok vo svojej kariére.

Prestup k európskemu šampiónovi pod vedením trénera, akým je Thomas Tuchel, je pre útočníka veľkým lákadlom. Celková prestupová čiastka sa však môže vyšplhať až na úroveň 170 miliónov libier.

Chelsea má hráčov, ktorých by mohla ponúknuť nemeckému klubu, vrátane mladého 23-ročného útočníka Tammyho Abrahama, ktorého transferová hodnota je okolo 40 miliónov libier.

Tuchel oznámil riaditeľke Marine Granovskei a majiteľovi Romanovi Abramovičovi, že je presvedčený, že kvalitný hrotový útočník je rozhodujúci pre ďalšie napredovanie londýnskeho klubu a ak chcú modrí vyzvať Manchester City v boji o ligový titul.

Uvažovalo sa o viacerých možnostiach, ale Haalandov profil a vek ho posúvajú na poprednú priečku v zozname hráčov, o ktorých má západolondýnsky klub záujem.

Získať Harryho Kanea od rivala z Tottenhamu je príliš zložité a Romelu Lukaku sa minulý týždeň vyjadril, že chce zostať v kádri milánskeho Interu.

Haaland je v hľadáčiku takmer všetkých najlepších európskych klubov a Dortmund stále tvrdí, že 20-ročný hráč zostane v klube aj budúcu sezónu. To však nebráni Chelsea, aby testovala odhodlanie Borussie lukratívnymi finančnými ponukami.

Haalandova mzda bude tiež vysoká a jeho agent Mino Raiola očakáva, že si bude pýtať minimálne 300 tisíc libier týždenne. Chelsea je však v tomto smere, v porovnaní s niektorými inými záujemcami o služby zakončovateľa, v silnej pozícii.

Borussia potrebuje financie a jej zámerom je získať ich predajom Jadona Sancha do Manchesteru United.

Poplatok za Sancha bude značný, aj keď momentálne nie je jasné, či klub z Old Trafford dokáže naplniť požiadavku Dortmundu, ktorá je údajne okolo 80 miliónov libier. Navyše túto čiastku bude chcieť United rozložiť do splátkového kalendára.

Chelsea čaká ďalšie rušné leto, keď sa Tuchel snaží pretvarovať svoj tím k svojim predstavám. Rovnako ako hrotového útočníka by chcel viac možností v strede poľa i v strede a na pravej strane obrany. Z kádra by naopak mohlo odísť na trvalý prestup či hosťovania okolo 14 hráčov.

Klub už opustil mladík Pierre Ekwah, ktorý sa stal hráčom West Hamu. Kladivári 19-ročného francúzskeho obrancu získali za 1,2 milióna libier.