Aston Villa získala Buendiu za klubový rekord 33 miliónov libier

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Aston Villa získala Buendiu za klubový rekord 33 miliónov libier

Aston Villa predbehla londýnsky Arsenal a s Norwichom sa dohodla na prestupe vysokohodnoteného argentínskeho záložníka Emiliana Buendiu.

VPN365.EU

Dvadsaťštyriročný stredopoliar podpísal s Villans päťročný kontrakt. Ide zároveň o rekordný predaj Norwichu, ktorý odmietol ponuky Arsenalu.

Celková čiastka za hráča sa spolu s bonusmi podľa výkonov hráča môže zvýšiť až na 38 miliónov libier.

Norwich postúpil v predchádzajúcej sezóne do Premier League a Buendia bol vyhlásený za najlepšieho hráča sezóny 2020/21.

Strelil 15 gólov, zaznamenal 16 asistencií a svojim spoluhráčom vytvoril viac gólových príležitostí ako ktorýkoľvek iný hráč v súťaži.

Buendia je v súčasnosti na reprezentačnom zraze Argentíny, ktorá sa pripravuje na Copa America. V piatok však ešte svoj seniorský medzinárodný debut v zápase s Čile nezaznamenal.

Norwich získal Buendiu v júni 2018 z Getafe za niečo cez 1 milión libier. Odvtedy v drese kanárikov za tri roky zaznamenal 24 gólov a 42 asistencií.

„Villans sa museli tretinu sezóny zaobísť bez svojho najlepšieho hráča Jacka Grealisha a napriek tomu pohodlne skončili v strede ligovej tabuľky. Napriek tomu je vždy čo zlepšovať a hĺbka kádra je kľúčová,“ napísal reportér Sky Sports Gerard Brand.

„Keinan Davis má konečne na svojom konte gól v Premier League a Wesley je po 17 mesiacoch konečne späť kádri po zranení. Obaja ponúkajú relatívne slabú podporu, ak by sa Ollie Watkins zranil.“

„Aj keď Trezeguet, Bertrand Traore a Anwar El Ghazi v tejto sezóne zaznamenali nejaké góly, medzi fanúšikmi Villans stále panuje pocit, že sú potrebné ďalšie posily.“