Manchester United pokračuje v rokovaniach s Dortmundom ohľadom prestupu Jadona Sancha

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Manchester United pokračuje v rokovaniach s Dortmundom ohľadom prestupu Jadona Sancha

Borussia a United rokujú o prestupovej čiastke a štruktúre platieb. Všetky zainteresované strany vyjadrili "opatrný optimizmus", že transfer dostane počas tohto leta zelenú, uviedol portál Sky Sports.

Doména na predaj

Predpokladá sa, že požadovaná čiastka bude výrazne nižšia ako 108 miliónov libier, ktoré chcel Dortmund za krídelníka v lete minulého roka.

Celková čiastka bude nižšia pre ekonomické účinky prebiehajúcej pandémie i skutočnosti, že Sanchovi sa o dva roky končí kontrakt s nemeckým klubom.

Klub z nemeckej Bundesligy sa už skôr vyjadril, že klub je pripravený hráča predať, ale iba ak budú splnené ich podmienky týkajúce sa ceny hráča a termínu prestupu. Ani jedna z týchto podmienok však nie je verejne známa.

Neočakáva sa, že by mal vzniknúť problém medzi samotným hráčom a United, keďže podmienky boli sfinalizované ešte počas minulého leta, čo by malo urýchliť prestup hráča na Old Trafford.

O služby Sancha sa počas tohto leta zaujíma viacero klubov. 

„Ole Gunnar Solskjaer hovoril skôr o "dolaďovaní" kádra počas tohto leta, ale jeden veľký prestup môže dostať zelenú. Ten bude doplnený viacerými menšími,“ uviedol reportér Sky Sports News James Cooper.

„Financie boli najväčším problémom počas minulého leta a rok futbalu uprostred pandémie ekonomiku nijako nezlepšil, a to ani na Old Trafford.“

„Po predĺžení kontraktu s Edinsonom Cavanim a s nádejami v ďalší rozvoj Masona Greenwooda, by bolo veľkým prekvapením, ak by United siahol po niekom z dvojice Harry Kane alebo Erling Haaland. Teraz sa klub potrebuje posilniť v iných oblastiach a financií nie je prebytok.“