PremierLeague.sk

PremierLeague.sk

Nahrávam...

Tottenham, Everton, Wolves a Crystal Palace riešia manažérsku pozíciu

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 2 minúty

Tottenham, Everton, Wolves a Crystal Palace riešia manažérsku pozíciu

Až štyria zástupcovia anglickej najvyššej súťaže hľadajú nového manažéra.

VPN365.EU

Situácia sa vyjasňuje vo Wolverhamptone, keď 45-ročný Portugalčan Bruno Lage dostal pracovné povolenie a už mu nič nebráni, aby zasadol na lavičku vlkov.

Lage, ktorý opustil Benficu pred 11 mesiacmi a odvtedy bol na voľnej nohe, bol jednotkou vedenia klubu po prekvapujúcom odchode Nuna Espirita Santa.

Lage v januári 2019 nahradil na lavičke Benficy Ruia Vitoriu a hneď vo svojej prvej sezóne získal s klubom titul v najvyššej portugalskej súťaži. Minulé leto však zároveň na lavičke klubu prekvapujúco skončil.

Portugalčan už má skúsenosti s anglickým futbalom, keď v rokoch 2015 až 2018 robil asistenta manažérovi Carlosovi Carvalhalovi v kluboch Sheffield Wednesday a Swansea City.

Nuno Espirito Santo, ktorého Lage nahradí na Molineux, je teraz v hľadáčiku až dvoch klubov z Premier League.

Rokoval už so zástupcami Crystal Palace, ale po odchode Ancelottiho z Evertonu ho oslovilo aj vedenie karameliek.

Majoritného akcionára klubu Farhada Moshiriho očarilo napredovanie vlkov pod vedením portugalského manažéra a vidí ho ako ideálnu voľbu pre prácu s aktuálnym kádrom.

Aktuálne je Nuno v Portugalsku a minulý týždeň viedol sériu rozhovorov s vedením Crystal Palace. Vtedy však ešte nebola voľná manažérska pozícia v Evertone.

V prípade Evertonu sa tiež často spomína meno Davida Moyesa, ktorý aktuálne vedie kladivárov z West Hamu.

Moyes, ktorý na Goodison Parku pôsobil v rokoch 2002 až 2013, má však aktuálne na stole aj ponuku od West Hamu na trojročné predĺženie kontraktu.

Čo sa týka orlov z Crystal Palace, tak favoritom bol spomínaný Nuno, ale situácia sa skomplikovala keď do hry vstúpil Everton.

Ďalšími kandidátmi na uvoľnenú stoličku po Royovi Hodgsonovi sú Frank Lampard, Patrick Vieira a vysokohodnotený tréner Barnsley Valerian Ismael.

Zvažoval sa aj prípadný príchod Thomasa Franka, ale tento scenár je už málo pravdepodobný, keďže Dán s Brentfordom postúpil do Premier League.

Veľké manažérske mená sa spomínajú v súvislosti s Tottenhamom. Hovorilo sa o senzačnom návrate Mauricia Pochettina, ale klub aktuálne rokuje s Antoniom Contem, ktorý po sezóne skončil v Interi Miláno.

S talianskym klubom získal v tejto sezóne titul v Serie A po dlhých jedenástich rokoch.

51-ročný Conte už v minulosti viedol londýnsku Chelsea. Na západe Londýna pôsobil dva roky a získal titul v Premier League i triumf v FA Cup-e.

K Spurs by spolu s Contem mohol prísť aj Fabio Paratici, ktorý by pôsobil na poste športového riaditeľa.