Chelsea má v hľadáčiku dvojicu Lukaku a Haaland

publikované pred 3 rokmi ~ čítanie na 1 minútu

Chelsea má v hľadáčiku dvojicu Lukaku a Haaland

Londýnsky klub má po triumfe v Lige majstrov opäť v pláne veľké letné nakupovanie. Primárne sa zameria na posilnenie útoku.

VPN365.EU

Chelsea sa zaujíma hlavne o dvojicu Romelu Lukaku z milánskeho Interu a Erling Haaland z Borussie Dortmund.

Modrí chcú na Stamford Bridge opäť priviesť belgického zakončovateľa Lukakua, ktorý v drese talianskeho klubu nastrielal 64 gólov v 95 odohraných zápasoch a k tomu pridal ďalších 16 asistencií.

28-ročný útočník v lete pravdepodobne opustí káder šampióna talianskej Serie A milánskeho Interu, ktorý bojuje s finančnými problémami. Inter by chcel za hráča zinkasovať čiastku okolo 100 miliónov libier.

Chelsea zvažuje aj ponuku za hviezdneho mladíka Dortmundu Haalanda. Nór má s Bundesligistom platný kontrakt až do leta 2024, ale v kontrakte má uvoľňovaciu klauzulu vo výške 75 miliónov eur (66 miliónov libier), ktorá vstúpi do platnosti v lete 2022.

Zástupcovia hráča - agent Mino Raiola a otec Alf Inge - navštívili v apríli Barcelonu a Madrid, ale Haaland je spájaný aj s dvojicou manchesterských klubov.

Raiola priznal, že Dortmund v lete nechce predať útočníka, ktorý v tejto sezóne strelil 41 gólov v 41 zápasoch. Samotný Haaland naznačil, že by mohol zostať v nemeckom klube aj po lete.

Odmenu za kvalitnú druhú polovicu sezóny si vyslúži aj manažér Thomas Tuchel, ktorý s klubom už čoskoro podpíše nový dlhodobý kontrakt.

Nemec mal platný kontrakt do konca sezóny s opciou na ďalší rok, ale bývalý manažér Dortmundu, ktorý v januári na Stamford Bridge nahradil Franka Lamparda, bude odmenený lukratívnejším kontraktom.

Tuchel sa prvýkrát stretol s majiteľom klubu Romanom Abramovičom v sobotu na Estadio do Dragao, a neskôr sa vyjadril, že nový kontrakt by mohol byť podpísaný už čoskoro.

Klub si uplatnil aj opciu na obrancu Thiaga Silvu, ktorý minulé leto prišiel ako voľný hráč z parížskeho Saint-Germain. Veterán tak v klube určite zostane ďalších 12 mesiacov.

Klub by mal opustiť útočník Olivier Giroud. O francúzskeho zakončovateľa má záujem AC Miláno.

Modrí sú tiež pripravení z klubu uvoľniť útočníka Tammyho Abrahama a obrancu Emersona Palmieriho.

Abraham, ktorému kontrakt s klubom končí o dva roky, sa nedostal do Tuchelovej nominácie na finále Ligy majstrov.